Kendi alanlarında başarılara imza atmış örnek kişileri Altındağlı çocuklarla bir araya getiren Altındağ Belediyesi, Olimpiyat şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül’ü Altındağlı çocuklarla buluşturdu.

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşi büyük ilgi gördü. Söyleşiye Altındağ Belediyesi gençlik merkezlerinden yaklaşık 300 çocuk katıldı.

Taha Akgül Altındağlı çocuklarla sohbet etti
Taha Akgül Altındağlı çocuklarla sohbet etti

Sorular Milli sporcuyu terletti

2016 Rio Olimpiyatları’nda ülkemize altın madalya kazandıran Milli Güreşçi Taha Akgül ile yapılan söyleşi oldukça keyifli geçti. Taha Akgül, önce Altındağlı çocuklarla tanıştı, daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Çocuklara spor yapmaları için tavsiyelerde bulunan Taha Akgül, spor yaparak daha sağlıklı bir hayata kavuşulacağını ifade etti. Söyleşide, geçen yıl düzenlenen Ankara Kulüplerarası Güreş Şampiyonası’nda dereceye giren Ulubey Gençlik Merkezi öğrencileri de yer aldı. Milli sporcuyla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışan Altındağlı çocuklar, Taha Akgül’ü çiçeklerle uğurladı.

Taha Akgül Altındağlı çocuklarla sohbet etti
Taha Akgül Altındağlı çocuklarla sohbet etti

“Başkan Amcamızın isteğini yerine getiriyoruz.”

Ankara Kulüplerarası Güreş Şampiyonası’nda madalya alan Ulubey Gençlik Merkezi öğrencilerinden İlyas Sönmez, söyleşiden önemli dersler çıkardıklarını vurguladı.

Taha Akgül’ün spor hayatında karşılaştığı zorlukları Milli sporcunun kendisinden dinleyen Sönmez: “Pes etmemek gerektiğini öğrendim.” dedi. Sönmez, çok çalışıp hem Altındağ’ı hem de Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmek istediğini belirtti.

Ankara Kulüplerarası Güreş Şampiyonası’nda madalya alan Ulubey Gençlik Merkezi’nden bir diğer öğrenci Yusuf Öztürk ise duygularını şöyle dile getirdi: “Taha Akgül herkesin yakından görmek istediği bir sporcu… Kendisiyle tanışma fırsatı bulduğumuz için çok şanslıyız. Başkan Amcamız spor yapmamızı istiyor. Bunun için çok güzel çalışmalar yapıyor. Bizler de sporla uğraşarak bu isteği yerine getiriyoruz.”