Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Dağı’nda son yağışlarla birlikte sezon nisan ayı sonuna kadar uzadı.

Hafta sonu kayakçı ve günü birlikçi 30 bin kişiyi ağırlayan Erciyes Dağı’nın toz karlı pistlerinde çarşaflı Suriyeli bir kadın snowboardcı da kaymaya çalıştı.

KIS SPORLARI VE TURIZM MERKEZI ERCIYESTE CARSAFI ILE SNOW BOARD YAPAN SURIYELI KADIN DIKKATI CEKTI FOTO DHA KAYSERI

Tekir Kapı bölgesinde 2 bin 800 metredeki üst istasyondan 2 bin 200 metreye kadar uzanan oteller bölgesine kadar ustalıkla kayan ve Arapça konuşan Suriyeli kadın kayakçı, kaymanın keyfini çıkardı.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cingi, konaklama ve mekanik tesisleri toz karı ile son dönemin en önemli kayak merkezi konumuna gelen Erciyes’de turistlerin yanı sıra ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden grup ve ferdi olarak erkek ve kadın kayakçıların geldiğini söyledi. Cingi, şöyle dedi:

“Erciyes’de ki toz karın kalitesi, uluslararası anlamda kayakçıları buraya çekiyor. Pist uzunluğu, kum taneciği gibi savrulan kar kalitesi Erciyes Dağı’nı cazip hale getiriyor. Yaklaşık 1 metre kar kalınlığı bulunan Erciyes’de son 2 günlük yağışlarla kayak sezonu uzadı. Pistler karla doldu. Hatta, hafta sonundan itibaren Hacılar Kapı bölgesindeki Hitit uluslar arası kayak pistini de bu yağış sonrası kayakseverlere açtık”