Kayseri ile Türkiye’nin 22 il ve ilçesinde eş zamanlı olarak düzenlenen ve 3 gün süren ” Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali ” sona erdi.

Üniversite öğrencileri ve farklı sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle düzenlenen festival, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi ile Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Festival gönüllüsü Selda Bozbıyık, yaptığı açıklamada, festivalin Kayseri’de ilk kez düzenlendiğini belirterek, amaçlarının daha adil, eşitlikçi, sürdürülebilir, yenilikçi bir dünyada yaşayabilmek olduğunu söyledi.

Bozbıyık, festivalde bütün dünyadan örneklerin yer aldığı filmlerin, belgesellerin izlendiğini, bunun dışında konuşmacıların doğa korumayla, sanatla ilgili bir çok paylaşımda bulunduklarını belirtti.

Daha yaşanabilir ve adil bir dünyaya ulaşabilmek için neler yapabileceklerini görmek istediklerini ifade eden Bozbıyık, “Bütün illerde düzenlenen bu festivaller gönüllülük esasıyla organize ediliyor. Buradaki bütün arkadaşlar ve ben bu organizasyonda gönüllü olarak yer alıyoruz” ifadesini kullandı.