Fatih Terim’le yolların ayrılmasından sonra milli takımın başına kimin geçeceği tartışılıyor. Futbol Federasyonu, Şenol Güneş’e yaptığı tekliften sonuç alamadı. Bugünlerde Abdullah Avcı’yla görüşülmesi bekleniyor.

Bana kalırsa, mevcut yapı içinde milli takımın başına kim geçerse geçsin başarıya ulaşması mümkün değil.
Türkiye’den Almanya’ya, İspanya’dan Çin’e 10-11 takımda oynayan futbolcuların yılda birkaç maç için bir araya gelmesi, iki-üç antrenmandan sonra sahaya çıkarılması ne yazık ki iyi sonuç vermiyor.
Milli takım ve hocası için alınabilecek en akıllıca karar şudur:
Süper Ligin en iyi, en formda ekibi, yabancı futbolcuların yerine diğer takımlardan bir-kaç takviye alınarak milli takım olarak sahaya çıkarılmalıdır.
Örneğin, geçen sezonu Beşiktaş şampiyon olarak tamamladı. Önümüzdeki sezonun da iddialı takımlarından biri…
Birkaç takviyeli Beşiktaş’ı milli takım, Şenol Güneş’i de milli takım hocası olarak görevlendirsek iyi olmaz mı?
Bunun ekonomik faydası da çok büyük.
Milli takım teknik direktörüne her yıl milyonlarca dolar ücret ödeniyor. O teknik direktörün kalabalık bir ekiple çalışacağını, onlara da dolar cinsinden ödemeler yapılacağını unutmayalım. Ayrıca, kamp ve hazırlık maçları da bir hayli pahalıya mal oluyor.
Özetleyecek olursam; Futbol Federasyonu, milli takıma teknik direktör bulmak için kendisini fazla zorlamamalı, en iyi lig takımını milli takım, onun hocasını da milli takım teknik direktörü olarak görevlendirmelidir.