17 Mart 2005 tarihinde sabah saat 10.30’da Sivas Koyulhisar Sugözü Köyü Ağnus Mahallesinde büyük bir doğal felaket meydana geldi.

Toprak kayması sonucunda mahalle sakinlerinden 16 kişi toprak altında kalarak vefat etti
Bugüne kadar hiç yaşanmamış bu facia Sugözü köyü için çok acı bir olay olarak yaşandı.
Bu çok acı faciayı her yıl 17 Mart günü anma günü düzenleyip hayatını kaybedenleri yâd ediliyor.
Sugözü köyü Dernek yönetimi Genel Sekreter Atalay Demirci, “ Halen Muğla Valisi olan Amir Çiçek’in de annesinin vefat ettiği bu acı günü bir daha yaşamamak ve hayatlarını kaybedenleri anmak bizler için önemli bir görev haline geldi” diye konuştu.
Demirci, “Bu yıl anma programı için 18 Mart akşamı gidip 20 Mart akşamı döneceğiz Sugözü köyünden. Bu seneki şehitlerimizi anma programımıza her sene olduğu gibi Muğla Valisi Amir Çiçek ve Sivas Valisi, Tokat Valisi, Koyulhisar Kaymakamı Koyulhisar Belediye Başkan’ı ve Koyulhisar  Jandarma Komutanı da teşrif edecektir” dedi.
Sugözü anma programından sonra 26 Mart Cumartesi saat 19.00’da düzenlenecek e gecede Türk halk müziği sanatçısı Onur Bozatlı ve Sevil Katran’ın sahne alacaklarını, açıkladı.
Ben Sugözü köyü Dernek yönetimi Genel Sekreteri Atalay Demirci şunları söyledi:
“Derneğimizin 50. yılını kutlayacağımız büyük geceye çok az zaman kaldı. Eski dernek Başkan’larımıza ve kurucularımıza vefa plaketi verilecektir.
Derneklerimiz bugüne kadar birçok iş başarmıştır. Sugözü insanları için imkânsız yoktur sadece zorluk vardır ve ele ele vererek bu zorlukları aşarız her zaman olduğu gibi.
Bugün hepimizin ihtiyacını karşılayan bir lokalimiz var. Bu köyün güzel yürekli insanları gün birlik olma vakti bugüne kadar birçok zorluğu aşmış derneğimize yine sahip çıkmak ve bir olma birlik olma vaktidir. Dolayısı ile derneğimizin 50.Kuruluş yılında herkesin bu büyük gecede yerini almasını temenni ediyor ve sizlere güveniyoruz.
İşte şehitlerimizin listesi:
Hüsnü Demir (80), Dilare Demir (5), Abdullah Demirci (62), Meliha Demirci (51), Ekrem Demirci (62), Recep Demirci (45), Hülya Demirci (23), Hasan Demirci (75), Şaziye Demirci (69), Ziya Demirci (75), Selahattin Demirci (43), Arife Karaduman (59), Arife A. Nur (6), Aliye Özdemir (78), Samiye Özdemir (19), Hanım Çiçek.