23 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Güney Afrika Stellenbosch’da 19.su gerçekleştirilen CMAS Underwater Hockey World Championship (Sualtı Hokeyi Dünya Şampiyonası)’nda Sualtı Hokeyi A Milli Takımımız dünya ikincisi oldu.

Havadan 800 kat daha yoğun bir ortamda oynanan sualtı hokeyinin Dünya Şampiyonası’nda üstün bir performans ortaya koyan A Milli Takım sporcularımız grup eleme maçlarında, çeyrek final ve yarı final maçlarında güçlü rakiplerini bir bir mağlup ederek finale yükseldi. Önceki gün Avustralya ile finalde karşılaşan Millilerimiz, Avustralya Milli Takımı’na 3-0 mağlup olarak sualtı hokeyinde dünya ikincisi oldu.
CMAS UWH Komisyonu Üyesi ve Sualtı Hokeyi Milli Takım Teknik Direktörü Cem EKŞİOĞLU “Bu başarı tüm dünyaya ülkemizin bu spor branşında ne kadar hızlı geliştiğini göstermiş ve sualtı hokeyi ülkeleri arasındaki saygınlığımızı arttırmıştır. Her maç öncesinde analizlerimizi ve çalışmalarımızı maksimum seviyede yaptık. Sporcularımız şampiyona maçlarında üstün bir performans gösterdiler” dedi.