Gerçekten şu an Türkiye’yi yönetenlerin mantığını işittikçe, şaşırıyorum. Yıllardır, seni arkadan vuran PKK’dan nasıl olur da, Ramazan Bayramı diye vurmasını, öldürmesini durdurmasını beklersin?

Mübarek Ramazan ayı nedeniyle örgütün silahlı saldırısını, eleştiren ve ”böyle bir ayda da terör olur mu?” diye eleştirmede bulunmalarını devleti yönetenler için bir zayıflık ifadesi olarak görüyorum.
DÜŞMAN UYUR MU?
Her şeyi bilen bunlar, işlerine geldiği zaman bazı atasözlerimizi ise unutuyorlar. Ramazan da, Bayram da düşman öldürmez mi. Bal gibi öldürür. Senin en zayıf anını bekler. Bir de bu konuda bir atasözümüz var herkesin bildiği ’’Su Uyur, Düşman Uyumaz’’ bundan bile nasiplerini alamamışlar.
Tabii kara propaganda yapacaklar ya, işte bunu da toplum önünde kullanıyorlar.
YILLARDIR BU OLMADI MI?
40 yıldır süren bu acımasız terörde, kaç bayram, kaç Ramazan ayı yaşadık. Bu örgüt eylemlerini, acımasızca sürdürmedi mi? Ramazan ayında ve Bayramları kana ve acıya bulamadı mı? Bu saatten sonra kalkıpta, “bunlar ne vicdansızlar. Bunlar insan olamaz” demenin bir anlamı var mıdır?
BU FETHULLAH GÜLEN’İ
HATIRLATTI
Bu AK Parti zihniyetinin ve politikasının ilginç bir benzerliği var. Hep mağduru, hep safı oynuyorlar. Ne zaman bir şey olumsuz olsa, geçmişte kol kola oldukları bugün ise kan davalı gibi oldukları FETÖ örgütüne yıkıyorlar suçu.
Bugün PKK ile Ya da IŞİD ile sürdürdüğü mücadele de Ramazan ayı nedeniyle gevşeme gibi bir beklenti içinde iseler hakikaten çok yazık.