İnsanın aklı almıyor şu son beş yılda yaşananları. Geriye dönün tek tek bir bakın her seneye, TÜM yaşananlara. Vizesiz girip çıktığımız ile kanlı bıçaklı düşman olduk, ne hikmetse bütün vatandaşlarını ülkemize doldurduk.

Daha bunları çözmeye çalışırken içimiz dışımız teröristlerle doldu. Adımız teröristlerle anılır oldu.
Yetmedi Barzani ile kanka olduk karşımıza, Suriye’de PKK uzantısı terör örgütleri PYD/YPG karşımıza çıktı.
Hesap gereği biz onlarla kötüyken, müttefikimiz Amerika’nın onlarla daha yakın müttefik olduğunu ve onları silahlandırdığını gördük.
Zaman zaman dışlandık, yanlış yerlerde yer aldık. Avrupa’da Hollanda’ya çıkarma yaptık, “Nazi” dedik. Bununla gurur duyduk. Elimizdeki sığınmacıları serbest bırakmakla tehdit ettik ama yapamadık.

Derken her zamanki gibi Araplar Arapları sattı biz ise bir tanesinin yanında yer aldık.
Tam savaş tamtamları çalarken, cumhurbaşkanımız arabuluculuk yaparken neredeyse ambargo yiyorduk ki, hiçbir şeye gerek kalmadı. Müslümanı Müslümana kırdıran Amerika bu seferde Suudilere silah sattı. Amerika 112 milyar doları bu yıl olmak üzere 310 milyar dolarlık silah satış anlaşması yaptı.
Ucuz değilmiş en azından. Trump gitti kılıç dansı yaptı Suudi Arabistan’a milyarlarca dolara silah satışının sevinci ile.
Sonra Katar’ı Arap ülkelere tehdit ettirip, kendini koruması için Katar’a silah satacak derken Katar’ın resmi haber ajansı QNA’da yer alan, Katar Savunma Bakanlığının açıklamasında 12 milyar dolarlık F15 savaş uçağı alımı için ABD ile anlaşma imzalandığı açıklandı.
Amerikan Savunma Bakanlığının açıklamasında ise “anlaşmanın Katar’ın savunmasına muazzam bir yetenek katacağı ve ABD ile Katar arasındaki karşılıklı güvenliğe yönelik iş birliğini artıracağı” filan belirtiliyor.

Hangi oyun sahneye konuyor bilmiyorum ama kötü şeyler olacağını hissedebiliyorum.
Oh ne güzel, İslam dünyasını birbirine düşür, onlara silah sat, geriye çekil..!
Sonra da hepsine “seni seviyorum” de ve öpücük at.
Peki, biz ne yapıyoruz?
Bu dişlinin içinde tek bir diş olarak gidebildiğimiz kadar gidiyoruz sanırım.
Ama soru şu? Katar Amerika’yı gerçekten satın alabildi mi?
Eğer öyleyse helal olsun Katar’a, kendi adına bulduğu çözüm en doğrusu..
Ben şimdi Suudi Arabistan’ı merak ediyorum.
Amerika onlara, tamam hadi geçti tekrar arkadaş olabilirsiniz derse eğer hangi yüzle bakacaklar birbirlerine?
Ama bunların hepsi yüzsüz göreceksiniz…

PAYLAŞ
Önceki İçerikVicdan mı Adalet mi Siyaset mi?
Sonraki İçerikHastalarla diyaloglarını kitaplaştırdı
Rana Elik
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi bölümünü bitirdi. İki yıl TRT de spikerlik yaptıktan sonra Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star 1 tv ye transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6'ya geçti,6 ay sonra Amerika'ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı. Daha sonra tv8, ETV, Kral TV, Kanal T, Kanal 34 televizyonlarında ana haber bültenlerini sundu, haber programlarını hazırladı ve yöneticilik yaptı.