Antalya’da sıcaktan bunalanlar deniz ve su parklarını tercih ederken, bazıları ise tehlikeye aldırmadan su kanallarında serinlik arıyor.

HAVA SICAKLIGININ 32, DENIZ SUYU SICAKLIGININ 30 DERECEYI BULDUGU ANTALYA'DA BAZI COCUKLAR VE GENCLER SU KANALLARINDAKI KOPRULERDEN ATLAYARAK, SERIN SULARIN TADINI CIKARDI.(FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)
HAVA SICAKLIGININ 32, DENIZ SUYU SICAKLIGININ 30 DERECEYI BULDUGU ANTALYA’DA BAZI COCUKLAR VE GENCLER SU KANALLARINDAKI KOPRULERDEN ATLAYARAK, SERIN SULARIN TADINI CIKARDI.(FOTO:SULEYMAN EKIN/ANTALYA-DHA)

Hava sıcaklığının 32, deniz suyu sıcaklığının 30 dereceyi bulduğu Antalya’da yüzde 70’i bulan nem oranı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Yerli ve yabancı tatilcilerin yanı sıra kent sakinleri, serinlemek için denizi ve su parklarını tercih ediyor. Dünyaca ünlü Konyaaltı sahili, Lara sahili ile Yat Limanı’ndaki Mermerli Plajı, serinlik arayanların adresi oldu. Bazıları ise tehlikesine aldırmadan su kanallarında yüzmeyi tercih etti.

HAVA SICAKLIGININ 32, DENIZ SUYU SICAKLIGININ 30 DERECEYI BULDUGU ANTALYA'DA YERLI VE YABANCI TATILCILER YAT LIMANI'NDAKI MERMERLI PLAJINDAN DENIZE GIREREK SERINLEMEYE CALISTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
HAVA SICAKLIGININ 32, DENIZ SUYU SICAKLIGININ 30 DERECEYI BULDUGU ANTALYA’DA YERLI VE YABANCI TATILCILER YAT LIMANI’NDAKI MERMERLI PLAJINDAN DENIZE GIREREK SERINLEMEYE CALISTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Bazı çocuklar ve gençler ise kanallarındaki köprülerden atlayarak, serin suların tadını çıkardı. Denize ulaşımın zorluğu nedeniyle kanallarda serinlediklerini söyleyen çocuklar, “Hava çok sıcak. Denize gidemediğimiz için sık sık buraya geliyoruz” dedi.