Yaşadığımız olaylar bazen bize şunu söylettiriyor: Allah’ım bizi kötü erkeklerin şerrinden koru! Yıllar önce yaşadığım duruma benzer bir haberi görünce keyfim kaçtı.
Almanya’dan çocuğunu kaçırıp Türkiye’ye getiren bir baba, anneyi kendince, annelik vasıflarını yerine getirmemekle suçluyor.

Haberin detayını izlemeye bile gerek yok. Bir çocuğu annesinden koparıp kaçıran adam haklı olamaz bir, yaptığı şey vicdanlara sığmaz iki. Sonuçta kendisi zararlı çıkar üç! Olan sadece ve sadece çocuğa olur. Anne sevgisinden uzak geçirdiği yıllar baba sevgisi ile kapatılamaz. Bu çocuk ilerde büyüdüğü zaman bunun hesabını birilerinden sorar. Olabildiğince normal yetişirse eğer, direkt babasından sorar. Yok, eğer psikolojisinde bozukluklar oluşursa sebebini bilmeden hıncını herkesten çıkartmaya çalışır. Kendine ya da başkalarına zarar verebilir. Sevgisiz bir insana dönüşebilir. Her şey olabilir. Doğal olan bir çocuğun annesinin yanında büyümesidir. Çocuk eğer anne tarafından istenmiyorsa korumaya alınabilir ama bunun dışında hiçbir sebep geçerli olmaz, olamaz!
Televizyonda gördüğümüz bu adam bir baba ve kendince kendini haklı kılıyor Alman hükümetinin verdiği “eşit velayet hakkını” kötüye kullanarak, çocuğu anneden koparıp Türkiye’ye getiriyor.

Bu adamları alıp bir torbaya koyup ağzını sıkıca bağlamak isterdim. Biliyorum temsili olarak bile söylemek güzel değil ama o kadar kızgınım yani.
Benim merak ettiğim; insanlar bu babayı dinleyince tek taraflı yargıya vararak bu adama destek veriyorlar mı? Öyle ya zamanında benim de başıma geldi, çocuğumun kaçırılma gerekçesi olarak olmadık iftiralarla karşılaştım.

Hala daha Google’a girdiğinizde büyük tirajlı bir gazetede yazar, “psikolojisi bozuk” diye. Psikoloji tahsillini yapan benim ama karşımdaki insan “psikolog” kesiliyor ve beni suçluyor. Almanya’dan çocuk kaçıran bu adam da aynı şeyleri söylüyor.
Ne güzel beyler, kadınları tehdit etmek ve istediğinizi yaptırmak için çocukları araç olarak kullanın, egonuzu tatmin edin sonunda da hem çocuğu hem anneyi mağdur bırakın… Elbette böyle yapanları kastediyorum

Bir gün önceki yayında da 17 sene önce çocuklarını Romanyalı bir anneden kaçıran adam vardı. Anne ve oğlunun 17 sene sonraki buluşması göz yaşarttı. Sırf bu hasta ruhlu erkekler yüzünden kadınların ve çocukların yaşadığı yetmez mi? Zaten hasta erkeklerin dünyada aldığı saçma sapan kararlar yüzünden savaşlar oluyor, biz kadınlar ve çocuklar acı çekiyoruz.
Kim bilir belki de ormanda yaşamalısınız! Belki de yeterince enerji sarf edince rahatlarsınız. Artık başınıza ne gelirse de çaresine bakarsınız…