MILLI EGITIM BAKANLIGI OGRETMEN YETISTIRME GENEL MUDURLUGU DAIRE BASKANI MAHMUT AGIRMAN BASKANLIGINDA IL MILLI EGITIM MUDUR VEKILI HASAN TEVKE VE ILCE MILLI EGITIM MUDURLERININ KATILIMIYLA OGRETMEN YETERLILIGI KONULU TOPLANTI YAPILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mahmut Ağırman başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke ve ilçe milli eğitim müdürlerinin katılımıyla öğretmen yeterliliği konulu toplantı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mahmut Ağırman, Antalya’da 667 stajyer öğretmene eğitim verileceğini söyledi. Bu öğretmenlerin yetiştirilmesine rehberlik edecek öğretmenlerin her anlamda örnek olması gerektiğini ifade eden Ağırman, bunun öğrenci yetiştirilmesinde ileriki dönemlerde büyük etken olacağını ifade etti.
Öğretmenlerin yeterliliğinin artırılarak, okulların akademik ve kültürel başarılarının yükseltilmesinin Türkiye’yi diğer medeniyetlerin üstüne çıkaracağını vurgulayan Ağırman, “Eğitime yapılacak her yatırım mutlaka bizlere başarı olarak dönecektir, bunun bilincindeyiz” dedi.
Toplantı, Antalya’daki aday öğretmenlerin yetiştirilmesi ve öğretmen yeterliliği konularında strateji belirlenmesiyle sona erdi.