Spor-Toto Süper Ligi’nin İlk yarısının son haftası maçları oynandı. Maçlarda her zaman olduğu gibi az seyirci izlerken, maalesef futbol ve sportmenlik yine yoktu.
Cumartesi günü üç maç vardı. İlki öğlen oynandı. Rize-Başakşehir maçını yaklaşık 3 bin kişi izledi. Rize yüklendi, Başakşehir direndi ama iki gol fırsatı verdi rakibine. Bu fırsatlardan birini direk, diğerini kaleci Volkan kurtardı.

Her zaman olduğu gibi atamayana atarlar altın kuralı yine işledi ve Başakşehir Doka ile öne geçti. İlk yarının son 5 dakikası ile ikinci yarını il 5 dakikasında Rize yüklendi, Başakşehir direndi. Bu dakikada Emre Belezoğlu sahne aldı.
Emre sahnede döktürdü, 3 bin seyirci zevkten dört köşe oldu. Emre kendini hala Fenerbahçe’de oynadığını sandı herhalde. Başakşehirli Uğur rakip ceza alanına girerken topu kaptırdı. Uğur sakatlandı. Rize hızla hücuma geçti ama Emre’yi geçemediler.
Bence başarılı bir maç yöneten hakem oyunu durdurup, Uğur’un yanına giderken, Emre’ nin, ‘Sen ne yapıyorsun ya’ sözünü işitince dönüp sarı kartını çıkardı. Hakem daha 5 metre gitmeden, Emre topu yere vurunca ikinci sarıyı yiyip kızardı.
Sonra ne mi oldu? Hikmet Karaman kulübede ne kadar forvet varsa oyuna soktu. Zaten yüklenen Rize, daha da bastırdı ve iki gol bularak maçı kazandı. Sonuç: Rize-2 Emre-1.
Günün ikinci maçı tam ninni gibiydi herkesi uyuttu. Antalya-Gaziantep maçı yeni Antalya stadında oynandı. Maçta 7 bine yakın seyirci ile TV başındakiler 86 dakika boyunca uyukladı. Ne futbol vardı, ne heyecan ne de sportmenlik vardı.
Eto’o Antepli oyuncu ile konuşurken, hakem Cüneyt Çakır geldi. Bu üçlü konuşurken El yasa gelip Eto’o’ yu itekledi. Onlar didişirken, Lokman gelip El Yasa’yı itekledi. Araya girildi ve Çakır bu iki futbolcuya sarı kart gösterdi. Futbolcular sözlü didişmeye devam edinci sabrı taşan Çakır onları bir güzel kızarttı.
Günün son karılaşması Kasımpaşa ile Trabzon arasında oynandı. Ev sahibi iyi oynarken, misafir Trabzon’un ne yaptığı anlaşılmadı. Maçı 4 bin seyirci izledi. Seyirciler maçta Kasımpaşa’nın kaçırdığı golleri, 37 faulü,7 sarı kartı, bir penaltıyı ve 12 korner atışını izlerken, Hakeme kahkahalarla güldüler.
Hakemin verdiği penaltıya, (Doğru karar) çizgi dışında diye itiraz eden Trabzon golü yedikten sonra kazandığı kornerden beraberliği buldu.( Tek korner tek gol) Maçın diğer bölümünde Kasımpaşa oynadı, Trabzon seyretti.
Pazar günü ilk maç Bursa ile Mersin arasında oynandı. Maça Bursa iyi başladı ve yüklenmeye başladı. Bir iki pozisyonda buldular ama golü Mersin attı. Savunmanın arkasına atılan topa Welliton iyi vurdu. İkinci yarıya iyi başlayan Bursa, ilk 10 dakikada Necid ve Sercan ile 2 güzel gol atarak kazandı.
Sarı-kırmızılı iki takım, Kayseri ve Galatasaray Kayseri’de kapıştı. İlk yarı Kayseri daha iyiydi. Galatasaray sahada yoktu. ‘Biz ancak 45 dakika oynayabiliriz’ diyen Galatasaraylılar rakiplerini izlediler. Hareketli toplarla goller kaçıran Kayseri duran top ile öne geçti. Atak üstüne atak yaptılar ama ikinci golü bulamadılar.
2. yarı da aynı şekilde başladı. Ta ki sakatlanan Podolski’nin yerine Sinan ve 2 dakika sonra da Bilal girince Galatasaray’da oynamaya başladı. Bilal’in pasıyla hareketlenen Sinan golü attı, Maça tempo geldi iki kalede de goller peş peşe kaçtı. Kayseri daha çok kaçırdı. Maç da berabere bitti.
Akhisar-Osmanlı Spor maçı ise tam uykuluktu. Maçta, seyirci, futbol, sportmenlik ve heyecan yoktu. Maç bitse de biraz tatil yapalım havası vardı, futbolcularda.
Günün son karşılaşması Beşiktaş ile Konya arasında oynandı. İlk 20 dakika Konya iyi oynadı ve sonra ne hikmetse durdu.
Beşiktaş ise rakibi durunca iyi oynadı (!) ama az pozisyon buldu. İkinci yarı ise harika bir Beşiktaş seyrettik. Attığı 4 gol birbirinden güzeldi. Futbol tek taraflı da olsa vardı ama sportmenlik hiç yoktu. Hakem ise bazı komikler yaptı ama sonuca tesiri olmadı.