Spor-Toto Süper Ligi’nin 24.ncı haftası Cumartesi günü oynanan 3 maçla devam etti. Bu maçlarda şimdiye kadar olduğu gibi Futbol ve Sportmenlik yokken, mücadele, iteleme, çekme, çelme, sarı kart, itiraz gibi birçok şey vardı.
Cumartesi gününün en önemli olayı. Bayanlar Basketbol’da yaşandı. Fenerbahçe ile Galatasaray Türkiye Kupası Final maçında karşı karşıya geldi Çok güzel maç oldu. Maçın 3 periyodunda da büyük bir çekişme vardı. Hatta 4.ncü periyodun ortasına kadar devam etti bu mücadele.

Bu çekişmeyi değiştirmek için sporcu yeteneğine ve antrenör bilgisine ihtiyaç vardı. Bu Fenerbahçe tarafından geldi. Galatasaray Koçu ise uyudu. Son periyoda skorerlerini dinç bir şekilde oyuna süren Fenerbahçe koçu oldu ve Kupayı kazandılar. Kupa törenine, Galatasaray’dan maçta hiç oynamamış 4 oyuncu ile bir idareci katıldı. Bu nasıl bir sportmenliktir anlayan beri gelsin.
Cumartesi gününün ilk maçı Kayseri-Gençlerbirliği arasında oynandı. Kayseri stadına gelen bir avuç seyirci, futbol izleyemedi. Futbol oynamayı unutan Kayseri’ nin düşüşü devam ederken, İbrahim Üzülmez’li Ankara ekibinin yükselişi devam ediyor. Kırmızı siyahlılar 7 maçtan 6 sini kazandı.
Günün ikinci maçı Bursa ile Rize arasında oynandı. Futbolun ve sportmenliğin olmadığı maçta her şey vardı. İki ekipte fazla pozisyon bulamadı. Deniz’in şutuyla öne geçen Bursa anlamsız bir şekildi kapandı. Rize bu durumdan yararlanamadı ama mutlak bir penaltısı da verilmedi. FİFA Kokartlı hakemlerin kötü yönetimi bu maçta da devam etti.
Ankara’da oynanan Osmanlı Spor-Gaziantep maçı Cumartesi gününün son karşılaşmasıydı. Yine futbolun ve sportmenliğin olmadığı, hatta seyircinin bile gelmediği bir maç seyrettik. Bu maçın yorumu şöyle; Yayıncı kuruluş, bölgelere göre topla oynama oranlarını yayınlıyor. Bu maçta orta saha % 65 Antep kalesi %20 Osmanlı Spor kalesi % 15. Bu sonuçlarla beraberlik kaçınılmazdı.
Pazar gününün ilk maçı Kasımpaşa ile Antalya arasında oynandı. Karşılaşmayı esneye esneye izledim ta ki 75.ncı dakikaya kadar. Bu dakikada iyi yönetim gösteren hakem 2.ncı sarıdan Antalyalı futbolcuyu atınca, Kasımpaşa ataklar yapmaya başladı. Bu ataklardan iki gol buldular. Antalyalı Ömer’in golü skoru belirledi. Tatsız tuzsuz bir maçtı.
Günün ikinci karşılaşması Galatasaray-Başakşehir arasında oynandı. Başakşehir en iyi yaptığı hızlı hücumu uyguladı 5.ncı dakikada ve golü buldu. Sarı kırmızılılar baskı kurarak atak üstüne atak yaptı ama ceza alanına giremedi. Yıldızlarının uzak şutları ile gol aradı ama Volkan’ı geçemediler. İlk yarıda bir kez girdikleri 18’de vurdukları kafa vuruşunu çizgiden Bekir çıkardı.
Baskı devam ederken kaptırdıkları toplar kalelerinde tehlike yarattı. Bu tehlikeli ataklardan birinde Başakşehir 2.ncı golü buldu. İkinci yarıda da aynı oyun oynandı. Galatasaray umudunu devam ettirecek golü buldu, Yasin ile. Aynı Yasin güzel bir vuruşla beraberliği sağladı.
Maçın bitimine 10 dakika kala iki oyuncu ortaya çıktı. Biri 2-3 rakibini çalımlayıp ver-kaç ile ceza alanına giren bir çalım daha atıp golü atan Edin Vişça. İkincisi, Atlama Milli Takım oyuncusu, Umut Bulut. Umut, Trabzon maçında olduğu gibi yine kendini atıp,penaltıyı aldı. Harika bir maç yöneten hakem bu penaltıyı vererek kendini cezalandırdı.
Pazar gecesi iki maç aynı saatte oynandı, ne hikmet ise. Akhisar-Fenerbahçe karşılaşması tatsız tuzsuzdu. Kötü zemin iki takımın futbol oynamasını engelledi. Maçın en güzel hareketi Şener’den geldi. Çok güzel bir gol atan Şener, harika bir asist yaptı Volkan Şen’e.
Konya-Trabzon maçı ise tatlı ve tuzluydu. Aykut Kocaman’ın Konya’sı takım oyununu güzel oynuyor. Trabzon Lig’e havlu atmış. Kötü oynuyorlar ama iyi futbolcuları var. Konya haklı bir galibiyet alıp Lig üçüncülüğünün zevkini çıkarıyor.