Sporda Şiddet zirvesi Trabzon’da yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak, Taraftardan sorumlu yöneticileri göreve davet ediyoruz

Sporda Şiddet zirvesi Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla Spor Müsabakaları Güvenlik Tedbirleri Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Soylu, özellikle 3 maça dikkat çekti. Bakan Soylu, Üzüntü verici tarafı, özellikle dönem dönem spora siyaset karıştırma konusunda bir takım ideolojik grupların yoğunlaşmasını görüyoruz. Bu son derece spor açısından sakıncalı dedi.

Sporda Şiddet zirvesi Trabzon’da yapıldı. 81 il valisinin video konferans yöntemiyle katıldığı toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalar yaptı.

Özellikle 3 maça dikkat çeken Bakan Soylu, Spor sahaları siyasetin değil, sporun yapılması gereken alan dedi. 2017-2018 Spor Sezonun başlayacağına dikkat çeken Bakan Soylu, Bu konuda sporu ana mercekten çıkarmadan hep birlikte meseleye yaklaşmak daha doğru olur.

Gerek Spor Kulüpleri, yöneticiler, seyircilerimiz izleyenler, gerekse bu konunun tüm paydaşları açısından önemli bir döneme giriyoruz. Burada 6222 sayılı kanunla bir çok kurum yetkilendirilmiş. Bu yetki çerçevesinde hemen hemen her kurum elinden geleni yapmaya çalışıyor.şeklinde konuştu

GENÇLİK VE SPOR BAKANI BAK, TARAFTARDAN SORUMLU YÖNETİCİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi 2017 2018 keyifli bir mücadele temenni ediyoruz.

Sporda Şiddet zirvesi Trabzon'da yapıldı Foto: Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak
Sporda Şiddet zirvesi Trabzon’da yapıldı Foto: Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak

Taraftarlarımızı keyifli müsabakalar için statlara bekliyoruz. Bunu yaparken bizde üstümüze düşeni yapacağız. Taraftardan sorumlu yöneticiler var onların daha aktif çalışması gerekiyor.

Her vatandaşa görev düşüyor. Ülkenin spor potansiyeli çok yüksek. Gençleri yönlendirmek gerekiyor. Gençleri spora yönlendirerek daha verimli olmalarını sağlamak istiyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz.

Televizyon yorumcusundan kulüp başkanına, insanlara spor camiasındaki herkese görev düşüyor. Bu süreci birlikte yönetmemiz gerekiyor. Tek başına yapılacak bir şey değil. Bu noktada hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Yeni sezonun tüm spor camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Öte yandan NTV Spor TV’ye konuk olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yorumcu Rıdvan Dilmen’in, “Barış Sezonu olsun” önerisine katılmadı. Yıldırım Türkiye Futbol federasyonun bu konuda eleştirdi ve istifasını istedi.