Sezona mutlak şampiyonluk parolası ile başlayan ancak alınan başarısız sonuçlarla bu amacından haftalar önce tamamen uzaklaşan Ankaragücü’nde artık tek hedef play off.

Son maçlarındaki olumsuz skorlarla bu iddiasını da oldukça zora sokan Başkent ekibi, geçen hafta Tarsus İdman Yurdu karşısında 1-0 galip gelerek bu umudunu sürdürdü.
Teknik Direktör Hayati Soydaş, oyuncularının sahadaki mücadelesinden memnun olduğunu ancak, tribünlerden eskisi kadar güçlü destek görmediklerini belirterek, ortaya konan iyi mücadeleye rağmen taraftarların memnuniyetsizliğine bir anlam veremediğini söyledi ve sitemde bulundu. Soydaş, “ Geldiğimiz günden bu yana takımı ayakta tutmak için mücadelemizi sürdürüyoruz. Şu anki şartlar pek olumlu değil. Bazı konuları dillendirmeyince insanlar durumun farkında olmuyor sanırım. 15 kişiyle idman yapıyoruz, buna rağmen şikayet etmiyoruz. Çocuklar aslan gibi mücadele ediyor, formanın hakkını vermeye çalışıyor. Oyuncuları desteklemek gerekiyor. Oyunu beğendirmek için daha ne yapacağız ki? Direkten dönüyor, az farkla auta gidiyor, net pozisyonlar oluşuyor. Maç boyunca pozisyonları üretmesek memnuniyetsizliğe anlam verebilirim ama bu şekilde verilen tepkilere anlam vermem mümkün değil. Çocuklar çok ciddi bir mücadelenin içerisindeler, bunun bilincinde olunmalı. Kadro kısıtlığı yaşadığımız bu dönemde Çarşamba-Pazar maça çıktık, her şeyin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.” dedi.