Giderek çirkinleşen yaşam ve asosyal topluma inat yapılan sosyal sorumluluk projeleri, insanı birazcık ta olsa umutlandırıyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir proje de, bu umut ışığının son huzmelerinden birisiydi.

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nın (TOÇEV), çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi adına sanat ve spor dünyasının önde gelen isimlerini, ‘Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları’ konserinde bir araya getirmesi, alkışlanacak bir davranıştı gerçekten.
Metin Özülkü’nün direktörlüğünde ve TİM Maslak Show Center’de Mehmet Topal ve Serkan Balcı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen organizasyon, Selçuk Yöntem’in sunumuyla topluma sunuldu.
ABD’de süren tedavisi nedeniyle geceye katılamayan TOÇEV Başkanı Ebru Uygun, gönderdiği ses kaydı da hayli anlamlıydı. Uygun, “Hayat önümüze ne kadar zorluklar çıkarırsa çıkarsın yürekten inandığımız hayalimizin önüne hiçbir şey geçemez, engellenemez. Bu gece sizlerin sayesinde bir kez daha inandım ki, yürekten inandığımız hayallerimizin peşinden mutlaka gidilmesi gerekiyor” diyerek hepimizin, herkesin yüreğinin sesi oldu bir anlamda.
Gecenin sanatçılarından Feridun Düzağaç böyle bir gecede sahne almaktan dolayı mutlu olduğunu vurgulayarak, FIFA’daki gururumuz Cüneyt Çakır’la ‘Resimdeki Gözyaşları’ şarkısını seslendirdi. Aslında, ‘Depresyondayım’ şarkısını seslendirmek istediklerini ancak, medyanın hatalı bir maç yönetiminin ardından bu başlığı atma ihtimalini göz önünde bulundurarak şarkıyı değiştirdiklerini söylemesi salonda kahkahalara neden oldu.
Bülent Korkmaz’ın, “İnanılmaz kötü bir sesim var. Ona rağmen bu projede olmaktan büyük keyif aldım” diyerek, bir başka kahkaha tufanına neden olduğu gecede sporcularla ünlü sanatçılar birlikte sahne alarak, çeşitli şarkıları seslendirdiler.
İşte gecede birlikte sahne alıp çocuklar için düet yapan isimler ve seslendirdikleri eserler; İpek Açar – Semih Saygıner: (Hep karanlık – Gönül sayfam), Candan Erçetin – Kerem Tunçeri: (Git), Feridun Düzağaç – Cüneyt Çakır: (Resimdeki gözyaşları), Zara – Serkan Balcı: (Ah yalan dünya), Nükhet Duru – Abdullah Avcı: (Sevda), Murat Dalkılıç – Lale Orta: (Eylen güzelim), Ümit Besen – Çağla Büyükakçay: (Alıştım sana bir tanem), Nilüfer – Gökhan Töre: (Böyle ayrılık olmaz), Ayşegül Aldinç – Bülent Korkmaz: (Kara sevda), Kubat – Emre Belözoğlu: (Telli turnam), Eda Özülkü – Bekir İrtegün: (Gesi bağları), Selami Şahin – Tümer Metin: (Seninle başım dertte), Bülent Serttaş – Metin Tekin ve Rıza Çalımbay: (Dağlar dağlar), Mustafa Ceceli – Cüneyt Tanman: (İkinci bahar), Fatih Erkoç – Tanju Çolak: (Yıldızların altında), Funda Arar – Volkan Babacan: (Arap saçı), Metin Özülkü – Burak Yılmaz: (Can bedenden çıkmayınca).
Evet, yarınlarımız, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımız için yapılan etkinlik işte böylesine güzel bir şova dönüştü ve hem göze, hem kalbe hem de özel bir amaca hitap etti.
Toplumun ufacık bir kesimi de olsa, böyle bir güzelliğin vücut bulmasında emeği geçenleri kutluyor, çok daha geniş katılımlı biçimde nice örneklerin yaşanmasını diliyorum.
Hoşçakalın…