Sanıyor musunuz ki Türk’ü, Kürt’ü Laz’ı Arap’ı, Süryanisi, Ermenisi, Çerkez’i, birbirinden ayrılmak istiyor? Bu güçlü yapımızı bozmak isteyenlerin oyununu bir bozsak, esas o zaman fırtına kopacak.

Türkiye hakikaten maneviyatı çok güçlü bir ülkedir ve bu durum tarihinden kaynaklanıyor.
Düşünün yıllardır, bitmeyen bir terör belası ile mücadele ediyoruz.
Her gün, gencecik insanlarımızı toprağa veriyoruz.
Çocuğunu toprağa veren aileler, büyük bir vakurluk içerisinde, ’’Vatan Sağ Olsun’’ diyerek acılarını yaşıyor.
Bu dünyanın hiçbir yerinde görülebilecek bir haslet değildir. Yani vatan ve millet için ölenlerine “ vatan sana canımız feda” diyecek başka bir millet yoktur.
HERŞEY VATAN VE MİLLET İÇİN DİYEN BİZE NE OLDU?
Askerlik yapanlar bilirler. “Her şey vatan için” marşını, işte bu vakur ve gururlu Türk milleti, gözünü kırpmadan, canının ne pahasına olursa olsun vatanı için canını feda etmeye hazırdır.
Şimdiye kadar, bu vakur duruş bozulmadı.
Yıllarca süren terörle mücadele için bu ülkenin gençleri yaşamlarını yitiriyorlar ki isyanımız buna.
Yoksa vatan için o ülkede doğup, büyüyen herkes canını vermeye hazır. Tarih boyunca da, bu böyle olmadı mı? Türk ulusunun var oluşunda o coğrafyada doğmuş, büyümüş bugünün insanları cephelerde sırt, sırta savaşmadılar mı? Keder de, sevinçte, gururda bir araya gelmedik mi?
Ne oldu bize de bu anlamsızlığa düştük. Kin ve kan şimdiye kadar bir şeylere çözüm olsaydı, 40 yılı aşkın süredir, süren bu anlamsız terör bugüne kadar devam etmezdi.
BİR PKK BİR KANDİL’İ BİR DE ÖCALAN’I BİLİYORUZ
Bu anlamsız terörde, Türk ve Kürt kamuoyu acaba ne kadar bu işin temeline vakıf? Bence kimse bir şey de bilmiyor.
Bir PKK terör örgütünün adı anılıyor o kadar.
PKK lideri Abdullah Öcalan İmralı’dan, PKK yöneticileri Kandil’den mesajlar veriyorlar teröristlere. Ne isterler, neyi isterler, neleri kabul etmezler?
Türk vatandaşı ile Kürt vatandaşının arasında Türkiye Cumhuriyeti Devletinde vatandaşlık hakları açısından ne fark var?
Kürt vatandaşlarımız bu PKK denen terör örgütünü isteseler siler atarlar ama neden yapmıyorlar?
İşte HDP yani Kürt kökenli olsun Türk kökenli olsun vatandaşların oy vererek Meclis’e soktuğu bir parti. Neden HDP teröre karşı çok sert açıklamalar yapmıyor?
PKK ŞİFRELERİ ÇÖZÜLEMEDİ
Aslında sorgulamamız gereken PKK nasıl bir örgüttür. Bağlantıları kimdir. Uluslararası, silah üreticilerinin ya da tacirlerinin, ya da uluslararası gizli bir silah ticaret kartellerinin yarattığı bir organizasyon mu?
Yoksa Türkiye’nin güçlenmesinden korkan, emperyalistlerin kukla bir örgütü mü?
Türk devleti bunları para ile silah ile besleyen ülkeleri nasıl açığa çıkartamaz anlamıyorum.
Bu soruların net yanıtları bugüne kadar tam net olarak verilmiş değil. Aslında bu kodlar çözülse PKK gerçeği de çözülecek. Ancak herkes başını sanki kuma sokmuş. Bu topraklarda, kız alıp, kız vermiş bir milletin insanları olarak, birbirimizi kucaklamamız gerekmez mi?
Türkiye tarihi yazılmış ise o topraklarda yaşamış herkesin ortak payı, şehitleri ve gazileri var. Hepimiz bir birbirimizin ayrılmaz parçalarıyız. Bu mozaik yapımızı bozmak isteyenlerin oyununu bir bozsak, esas o zaman fırtına kopacak.
Sanıyor musunuz ki Türk’ü, Kürt’ü Laz’ı Arap’ı, Süryanisi, Ermenisi, Çerkez’i, birbirinden ayrılmak istiyor?
Bizler bu zenginliğimiz ile mutlu olmalı ve bu anlamsız terörü çıkaranlara, “size ne oluyor? Bizim birbirimizle sorunumuz yok” demeliyiz ki bu film kopacak ve bu anlamsız terör de sona erecektir.
O gün umarım, dünden daha yakındır.