2 askerimiz şehit

0

Suriye’de sürdürülen Fırat Kalkanı harekatında, terör örgütü DEAŞ’ın yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Fırat Kalkanı harekatının 185’inci gününde, El Bab’ta terör örgütü DEAŞ’ın tuzakladığı patlayıcıların imhasına yönelik çalışma sırasında Tadif yol kavşağında, önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı iniflak etti. Patlamada 2 asker şehit olurken, 3 asker yaralandı. Yaralı askerler, silah arkadaşları tarafından sınır hattına ulaştırılarak ambulansla hastaneye götürüldü.
Şehit askerlerin cenazelerinin ise helikopter ile Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna getirileceği kaydedildi.
“Fırat Kalkanı harekatı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde saat 12.00 sularında El Bab’ın hemen güneyindeki Tarif yol kavşağı bölgesinde DEAŞ terör örgütü tarafından yola daha önceden döşenmiş olan bir EYP’nin patlaması sonucu EYP/Mayın keşfi yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarından 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

25-02-2017 T.C. ANKARA BATI İCRA DAİRESİ

0

T.C. ANKARA BATI İCRA DAİRESİ
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2016/26835 ESAS
Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup:
Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50’sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50’sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.’nin alıcıya ait olacağı ve satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur. 23/02/2017

1.İhale Tarihi : 03/04/2017 günü, saat 14:45 – 14:50 arası.
2.İhale Tarihi : 19/04/2017 günü, saat 14:45 – 14:50 arası.
İhale Yeri : Anayurt Mah. Doğal Besi Toplu İş Yapı Kooperatifi Körükcü Oğlu Hayvan ve Tarımcılık Çiftliği, Malıköy Hayvancılık Bölgesi-Temelli/Sincan/ANKARA

No Takdir Edilen Değeri TL. Adedi KDV Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)
1 4.000,00 1 %18 1 Adet süt tankı 1000 lt’lik süt soğutma tankı delevol marka, Ap 16206 nolu süt tankı

25-02-2017 T.C.ANKARA 26. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NDEN

0

T.C.ANKARA 26. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NDEN
KAMULAŞTIRMA İLANI
ESAS NO : 2017/46 Esas
KAMULAŞTIRILAN TAŞINMAZIN
BULUNDUĞU YER : ANKARA – MAMAK
MEVKİİ : Derbent Mahallesi
PAFTA NO : –
ADA NO : 39771
PARSEL NO : 2
VASFI : Gecekondu
YÜZÖLÇÜMÜ : –
MALİKİN ADI VE SOYADI : Nevin Altunok
KAMULAŞTIRMAYI YAPAN İDARENİN ADI : Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
KAMULAŞTIRMANIN VE BELGELERİN ÖZETİ: Ankara İli, Mamak İlçesi, Derbent Mahallesi, 39771 Ada, 2 Parsel sayılı taşınmazın tüm müştemilatıyla birlikte, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümeninin 01/08/2013 tarih ve 2077/4560 sayılı kararı ile Mamak Kaymakamlığı tarafından kamu yararı kararıyla kamulaştığı, ve taşınmazın kamulaştırma bedelinin tespiti ile ödenecek bedel karşılığında taşınmazın tapu kaydının iptali ile davacı Ankara Büyükşehir Belediyesi adına tapu tesciline karar verilmesi talep edilmiştir.
Kamulaştırmayı yapan davacı idare, malikleriyle cinsi ve niteliği yukarıda yazılı taşınmazın kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili için davacı idare tarafından mahkememizin 2017/46 Esas sayısında dava açılmıştır.
2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. maddesinin 4. bendi uyarınca ilan olunur. 17/02/2017

25-02-2017 ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

0

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
13100/1 nolu parselasyon planı 23.02.2017 tarihinden itibaren Belediyemiz ilan panosunda 1 (bir) ay süre ile ilan edilmektedir. İlgilenenlere duyurulur.

25-02-2017 ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

0

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
81205/23 nolu parselasyon planı 23.02.2017 tarihinden itibaren Belediyemiz ilan panosunda 1 (bir) ay süre ile ilan edilmektedir. İlgilenenlere duyurulur.

Bakan Nihat Zeybekci’den yabancı yatırımcılara: Gelin Konuşalım!

0
Bakan Nihat Zeybekci'den yabancı yatırımcılara: Gelin Konuşalım!
Bakan Nihat Zeybekci'den yabancı yatırımcılara: Gelin Konuşalım!

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED)’nin Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen 36’ncı Genel Kurul toplantısı’na katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yabancı işadamlarına yatırım çağrısında bulundu.

Türkiye’yi sürdürülebilir bir şekilde, ısrarla, inatla özel sektör eliyle üreterek, büyütmek gibi kesin bir planları olduğunu ifade eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Artık laf üstüne laf yetiştirme, laf koyma değil taş üstüne taş koyma zamanı” dedi.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMA ZAMANI”

Hükümet olarak Türkiye’yi üretime ve ihracata dayalı, özel sektör ve yabancı sermaye eliyle büyütmeye yönelik bir politikaları da olduğunu söyleyen Zeybekci, bu yönde çok önemli kararlara ve düzenlemelere imza attıklarını belirtti.

Bakan Zeybekci, Türkiye’nin sürdürülebilir bir şekilde, her yıl yaklaşık yüzde 6-6.5 oranında büyümek zorunda olduğunu, işsizliğin azalması için bu büyüme performansına ihtiyaç olduğunu dile getirerek Türkiye için yabancı sermayenin bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

Bu büyümeyi gerçekleştirebilmek için Türkiye’nin kendi kaynaklarının yeterli olmadığını bu yüzden de Türkiye’nin doğrudan yabancı sermaye yatırımlarına ihtiyacı olduğunu ifade eden Nihat Zeybekci,

“Türkiye’de yatırım ortamını ve yatırım iklimini yabancı sermaye için cazip hale getirmek zorundayız, Bunu da yaptık yapıyoruz. Eksiklerimiz var bunları da biliyoruz. Ama artık çok büyük bir mesafe katettik”

diye konuştu

“TÜRKİYE 15 TEMMUZ’DA STRES TESTİNDEN GEÇTİ”

15 Temmuz’da Türkiye’de bir demokrasi zaferi ve devrimi gerçekleştiğini söyleyen Bakan Zeybekci, bundan sonra Türkiye’de demokrasinin tehdit altına girdiği bir dönemin yaşanmayacağı konusunda güvence vererek

“15 Temmuz’dan sonra bu ülkenin ekonomisi de bürokrasisi de devlet yapısı da dünyadaki hiçbir ülkenin tabi olmadığı bir stres testinden geçti ve bunu da başarıyla geçti. 18 Temmuz günü bu ülkede tüm bankacılık sistemi dünyadaki tüm bankacılık sistemiyle entegre bir şekilde tüm faaliyetlerini yerine getirebilir haldeydi. Tüm menkul kıymetler ve emtia piyasaları tıkır tıkır işler haldeydi”

şeklinde konuştu.

Yaşanan bu sürecin bedelinin de faiz ve döviz kurlarında yaşanan yükselişlerle ödendiğini ifade eden Zeybekci. Türkiye’nin 2016 yılında yaşananlara rağmen mükemmel bir performans gösterdiğini dile getirdi.

CARİ AÇIK VE BÜYÜME

Ekonomide gerçekleşen rakamlarla ilgili net sonuçlar üzerinden konuşmayı tercih ettiğini söyleyen Bakan Nihat Zeybekci. 2016 yılı cari açığı için de yaklaşık bir rakam verdi. Zeybekci, 2016 yılında, yaşanan olumsuzluklara rağmen cari açığın yüzde 4’ün altında olacağını vurguladı. ‘Büyüme’ tarafında, 2016 yılı’nın son çeyreği için iyi bir artı rakamın gerçekleşmesini beklediklerini belirten Zeybekci. Ekonomik büyümenin 2017’de de süreceğini söyledi.

YABANCI YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Konuşmasının son bölümünde Türkiye’nin enerji, ulaştırma, sağlık gibi çeşitli sektörlerdeki potansiyeline vurgu yapan Nihat Zeybekci, yatırım çağrısında bulundu. Salonda bulunan işadamlarına yatırım konusundaki teşvikleri de hatırlatan Zeybekci, “Dünyanın en iddialı yatırım teşvik sistemi de şu anda hayatta. Yatırım için ne düşünüyorsanız düşünün, gelin konuşalım. Şartlarını beraber belirleyelim” dedi. Bakan Zebekci, 6745 sayılı yasayla TBMM’nin, yatırımların desteklenmesi konusunda hükümeti yetkilendirdiğini. Yatırımcılar için istedikleri zaman yeni düzenlemeler yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

O belgeler hukuken geçerli sayılacak

0

E-Devlet kapısı üzerinden alınan nüfus kayıt örnekleri ve yerleşim yeri belgeleri, nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahip olacak.

Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin, 151. Maddesine eklenen fıkra ile artık kişiler, kendilerine ve alt ya da üst soylarına ait nüfus kayıt örnekleri ile kendilerine ve velayeti altında bulunan ergin olmayan çocuklarına ait yerleşim yeri belgelerini güvenlik kimlik doğrulama araçlarını kullanarak e-Devlet kapısı üzerinden sorgulayabilecek. Sorgulamanın sonucunu, fiziki veya elektronik ortamda ilgini merciine verebilecek. E-Devlet kapısı üzerinden alınan belgeler nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değerlere sahip olacak.

YSK’nın aldığı karar anayasaya aykırıdır

0

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, yazılı bir açıklama yaparak, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) son genelgesinin anayasa değişikliği referandumunda, ‘Hayır’ oyu verecekleri hareketsiz bırakmaya yönelik olduğunu savundu. Yarkadaş, “YSK’nın aldığı, İl Seçim Kurulu’nun da uyguladığı karar, anayasaya aykırıdır. Hayır, oyu kullanacağını açıklayan derneklerin sayısı artınca, bu derneklerin faaliyetlerini engellemek için anayasanın 26 ve 67. Maddesini ihlal eden bir genelge yayınladılar. Bu genelgeye göre, siyasi partilerin dışındaki hiçbir dernek, referanduma ilişkin görüş dahi açıklayamaz” dedi.

CHP’li Yarkadaş, YSK’nın yayımladığı son genelgeyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Samsun başta olmak üzere, birçok kentte YSK’nın yayımladığı genelge üzerine referandum çalışmalarına sınır getirilmeye başlandığını ileri sürdü. Yarkadaş, “Samsun’da İl Seçim Kurulu’nun Halkevi’ne yönelik uyguladığı yasak, tamamen keyfidir, hukuksuzdur ve hükümsüzdür. YSK’nın referanduma ilişkin aldığı tedbirleri gösteren genelgesi, yasağa dayanak yapılıyor. YSK’nın aldığı, İl Seçim Kurulu’nun da uyguladığı karar, anayasaya aykırıdır. Hayır, oyu kullanacağını açıklayan derneklerin sayısı artınca, bu derneklerin faaliyetlerini engellemek için anayasanın 26 ve 67. Maddesini ihlal eden bir genelge yayınladılar. Bu genelgeye göre, siyasi partilerin dışındaki hiçbir dernek, referanduma ilişkin görüş dahi açıklayamaz. Örneğin, genelgede ‘kamu yararına çalışan dernek ve vakıfların tarafsız davranması gerektiği’ hatırlatılıyor ve bu kapsamdaki kuruluşlara yasak koyuyor” açıklamasında bulundu.

“YSK, TBMM’NİN YETKİ ALANINA GİRMİŞTİR”

Anayasa değişikliği referandumunun, siyasi partiler arası bir seçim olmadığını vurgulayan Yarkadaş, “Bu bağlamda, herhangi bir derneğin referandum çalışması yapması mümkün değil. YSK, aralarında Halkevinin de olduğu derneklere propaganda yasağı koyuyor. YSK, böyle bir yasağı genelge ile koyamaz. Böyle bir yasak, ancak kanunla tanımlanır. YSK, kendisini kanun yapıcı yerine koymuş, TBMM’nin yetki alanına girmiştir. Aynı YSK, yandaş TV’lere getirilen ‘seçim sürecinde yayınlarda siyasi partilere eşit süre ayırma ilkesi’ne uyulması zorunluluğunun KHK ile kaldırılması karşısında ise sus pus olmuş, dilini yutmuştur. YSK her ne hikmetse, Hayır’cı dernekler sahaya inince, propaganda yasağı koymak için harekete geçmiştir. YSK siyasi partilerin propaganda tarihleri ve yöntemlerine ilişkin çerçeveyi çizerken yurttaşlara da yeni yasaklar getiriyor. YSK böyle bir yasak koyamaz; yurttaşa propaganda yapma sınırı çizemez. Çünkü; yapılacak olan siyasi partiler arası bir seçim değil; adı üstünde referandumdur. Dolayısıyla tüm yurttaşları ilgilendirmektedir” dedi.

“BİR DERNEK SADECE ‘EVET’ YA DA ‘HAYIR’ SEÇENEĞİNİ DESTEKLEMEK ZORUNDA DEĞİL”

Vatandaşların fikirlerini açıklamakta ve propaganda yapmakta özgür olduğunu belirten CHP’li Yarkadaş, şöyle devam etti: “Sonuçta oylanacak olan anayasa, siyasi parti üyesi olsun ya da olmasın herkesi ilgilendiriyor. Yurttaşlar bu yüzden fikirlerini açıklamakta ve propaganda yapmakta özgürdür. Bir dernek sadece evet ya da hayır seçeneğini desteklemek zorunda değildir. Boykot çağrısı da yapabilir. Buna yasak ya da sınır koyamazsınız. İl Seçim Kurulları, YSK’nın çerçeveyi çizdiği metni, bir yasak genelgesine dönüştürüyor. Yaptıkları anayasanın 26. Maddesine aykırıdır. 26. Madde, düşünceyi açıklama özgürlüğünü içerir. Her yurttaşın düşüncelerini özgürce açıklama hakkı vardır. Yine anayasanın 67. Maddesi, siyasi hak ve ödevleri çerçeve içine alırken, seçme – seçilme hakkının güvence altında olduğunun altını kalın harflerle çizmektedir. YSK bu yasakla, yurttaşın seçme – seçilme hakkını da adeta gasp etmektedir”

“OHAL SÜRECİNDE HUKUK DIŞI UYGULAMALARI DURDURABİLECEK BİR MEKANİZMA YOK”

CHP İstanbul Milletvekili Yarkadaş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu genelge, anayasaya aykırı olduğu ve YSK’nın yetki alanını aştığı için derhal iptal edilmelidir. OHAL sürecinde ne yazık ki; bu tür keyfi ve hukuk dışı uygulamaları durdurabilecek bir mekanizma yok. Kamu görevlileri, iktidarın hoşlanacağı kararları almaktan çekinmiyor. Çünkü; denetim ve hesap sorma mekanizması çalışmıyor. Anayasasızlaştırma süreci tüm hızıyla sürüyor. Bu keyfi ve iktidar yanlısı yasak, fiiliyatta karşılık bulamayacaktır. Hayır, demekte kararlı olan kitleler, keyfi genelgelere uymayacak; anayasanın kendisine tanıdığı hakları kullanacaktır. YSK’ya bu kararı aldırtanlar da bunu bilmelidir. Halkımız anayasa ortadan kaldırılmak istendiği için ayağa kalkmıştır. Anayasanın YSK eliyle bir kez daha İlga edilmesine sessiz kalmayacaktır. YSK’nın hayır diyenleri hareketsiz bırakmayı amaçlayan genelgesi halkın nazarında hükümsüzdür”

Müezzinoğlu’ndan “emekli promosyonu” açıklaması

0

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Müezzinoğlu, emeklilere promosyon ödemeleri konusunda “Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, ‘Ben 3 yıl süresince maaşımı senden çekeceğim.’ (Bankalar) Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrağı dışında başka hiçbir evrak istemeyecekler” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, bir gazetecinin istihdam seferberliği konusunda dün açıklanan rakamları hatırlatarak “Bu rakamların içinde işten çıkarılanlar var mı?” sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Bu rakamın içinde işten çıkarılmış olanlardan sonra kalanların olduğu rakam. Yani bu 103 bin rakamı işten farz edelim 10 bin kişi çıkarılmış, o 10 bin kişi işten çıkmış olmasaydı 103 bin rakamı, 113 bin olacaktı. Eksileni görmeyen bir rakam değil bu. Eksilenden sonraki artı istihdam. 103 bin rakamını 1-20 Şubat arası rakamı bu. 25 Şubat’ta esas Aralık ayında bizim ne kadar sigortalımız vardı, Ocak ayı sonunda itibariyle ne kadar sigortalı çalışanımız oldu, biz artı istihdama net rakam olarak Ocak ayında ne verdik? Onu inşallah 25’inde söyleyeceğiz. Bu bizim şubat ayı itibariyle yeni yaptığımız iş olarak programdan düşen ve programa giren yeni çalışanlar veya eski çalışıp da işinden ayrılanların net rakamı 13 bin yaklaşık rakam.”

EMEKLİLERE PROMOSYON

Mehmet Müezziinoğlu, emeklilere promosyon ödemelerinin şartlarının sorulması üzerine şunları kaydetti:

“Bugünden itibaren hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa, o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar, ‘Ben 3 yıl süresince maaşımı senden çekeceğim.’ (Bankalar) Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrağı dışında başka hiçbir evrak istemeyecekler. Böyle bir evrak isteyen bankayla da emekli maaşı protokolü yapmasınlar. Bugün biz gerekli talimatı bütün bankalara gönderdik. Emeklilerimizden promosyonla ilgili ‘Ben maaşımı 3 yıl süresince bu bankadan çekmek istiyorum’ protokolü dışında hiçbir şart sürmeyecekler, dün akşam yaptığımız görüşmelerden sonra. Dolayısıyla bürokrasi yok.”

STAJ SÜRESİNİN SİGORTALI SAYILMASI

Bakan Müezzinoğlu, meslek lisesi mezunlarının staj sürelerinin sigortalı sayılması yönünde kampanya başlattıklarının sorulması üzerine, şöyle konuştu:

“Kampanya şayet ‘Ben erken yaşta emekli olayım’ kampanyasıysa yanlış. Biz artık emeklilik yaşını önce 2036’da erkeklerde 60’a, kadınlarda 58’e taşımayı hedefliyoruz ve 2048’lerde de 65’e geçmeyi hedefliyoruz. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine bakıldığında emeklilik yaşı 65’in altında tek bir ülke yok. Halbuki bizde 38’den tutun ağırlıklı ortalama 52. Biz yavaş yavaş bunu 53’e, sonra 54’e, sonra 55’e taşımaya çalışıyoruz. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin büyük çoğunluğu, farz edelim 48 yaşında gününü doldurmuş, 2 sene beklemek durumunda. 2 sene sonra 50 yaşında olacak. 50 yaşını beklemek için de biraz sabırlı olacak ki bizim ortamala hedeflerimiz bozulmasın ve emeklileri emekliliklerinde mağdur etmeyelim. Staj dönemi bir eğitim. Çalışan statüsüne koyduğumuz zaman, o zaman lisedeki öğrencileri de çalışan statüsüne koyalım. Staj çıraklık eğitimin bir parçasıdır. Çıraklığı yapmadığı için, stajı yapmadığı için zaten bugün bizim nitelikli eleman sorunumuz var. Biz onun çıraklığına maddi destek veriyoruz, stajına maddi destek veriyoruz. Ama bir de bunu ‘ben çalışıyormuşum gibi emekliliğe de yansısın’ diyorsa yine bir çok vicdani görmüyoruz.”

“BİZİM İŞVERENİMİZE VERDİĞİMİZ DESTEK ÖZÜ İTİBARİYLE İŞÇİMİZE VERDİĞİMİZ DESTEK”

Bakan Müezzinoğlu, “İşverenlere vergi konusunda verilen destekten herkes memnun, işçi sendikaları da en azından temel ihtiyaçların vergiden düşürülmesini talep ediyor” denilmesi üzerine “Bizim işverenimize verdiğimiz destek özü itibariyle işçimize verdiğimiz destek. Çünkü işveren işçimize o payı aktarıyor. O nedenle bu verdiğimiz destek işverenimizin cebine girmiyor. Bunu sendikalarımızda istedi. Ortak taleptir bu verdiğimiz destek. Bu anlamda çalışanlarımızı destekliyoruz. Diğer taraftan da asgari 1.404 lira. Vergi dilimi yükseldikçe Ekim, Kasım aylarında bu 404’ün altına inmesi gerekir normalde. Ama onunda inmeyeceğinin sözünü verdik” dedi.

BİZİ TAKİP EDİN!

2,855BeğenenlerBeğen
33TakipçilerTakip Et
136TakipçilerTakip Et
6,743TakipçilerTakip Et
7,506TakipçilerTakip Et
8AboneAbone Ol

HAVA DURUMU

Ankara, TR
Parçalı az bulutlu
15 ° C
15 °
15 °
28%
5.1kmh
40%
Cts
9 °
Paz
6 °
Pts
12 °
Sal
12 °
Çar
12 °

GÜNÜN HABERLERİ