Spor Toto Süper Lig’in son iki haftasına girilirken, konuk ettiği ’ye tartışmalı bir penaltı golüyle 2-1 mağlup olan Gençlerbirliği’nde teknik direktör Ümit Özat maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Gençlerbirliği’nin son 20 yılın kadrosuyla karşılaştırıldığında en kötü kadrosuna sahip olduklarını ifade ederek, “Bu sezon artık sevabıyla günahıyla sona erdi.

Önümüzdeki sezona mutlaka iyi ve kaliteli transferler yapmak gerekiyor. Takımın kesin olarak takviye oyunculara ihtiyacı var” dedi. Adanaspor maçından sonra takımın hedefsiz kaldığına dikkati çeken Özat, “Bu tür maçlar zaman zaman denk mücadeleler şeklinde geçer.

Yediğimiz ilk gole kadar da maçı çok iyi götürüyorduk. Ama iki kolay gole teslim olduk. Penaltı fazla itiraz gerektirmez. Zaten Adanaspor maçından sonra hedefsiz kalan bir takımımız var. Daha istikrarlı ve yetenekli oyuncuları bu takıma takviye etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kadrodaki futbolculara, alternatifsiz olmaları nedeniyle fazla yük binmesinin sıkıntı yarattığını dile getiren Özat şunları söyledi: “4 maçta 12 puan olabileceği gibi, 4’te sıfır puan da olabilirdi. Oynamayan oyunculara şans verip, gelecek sezonun planlamasını yapmak istiyoruz.

Khalili sarı kart gördü, bir kart daha görmesine izin veremezdik. Verdiğim kararların getirisi götürüsü bana ait. Alternatifsiz bir kadro, antrenörü oyuncuya mahkum ediyor. Son 20 yılın en zayıf kadrosuyla bu takımın 40 puana ulaşması büyük başarı sayılır.

Tüm bunlara karşın ligin en az gol yiyen takımlarından biriyiz. Ne yaptığımızı ne yapmaya çalıştığımızın bilincindeyiz. Bu lig sevabıyla günahıyla bitti. Önümüzdeki sezon sanıyorum, 19 Mayıs Stadı’nın yıkılacak olması nedeniyle OSTİM Stadı’nda oynayacağız. Deplasman gibi olacağını düşünürsek, kadromuza kaliteli oyuncular transfer etmemiz lazım.”