CHP’ de ön seçime katılacak adaylar çalışmalarına hızlı başladılar. CHP Ankara 1. Bölge milletvekili A. Adayı Mustafa Özarslan CHP üyelerine hitap ederken AK Parti iktidarına son vereceklerini ve CHY’yi iktidara taşıyacaklarını vurguladı.
CHP İl Başkanı Adnan Keskin’ inde katıldığı toplantıda Özarslan kadın haklarına değinerek, “ Gün geçmiyor ki kadınlarımıza yönelik şiddet, tecavüz, ölüm olmasın! Öncelikle umudumuz ve kavgamız yoldaşımız kadınlarımızın, dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum” diye konuştu.
Mustafa Özarslan şunları söyledi:
“Bir yolculuğun başındayız. Barışın, hukukun, özgürlüğün ve emeğin mücadelesini, ete kemiğe büründürme ve taçlandırma gayreti içerisindeyiz. Nasıl gayretli olmayalım ki? Duracak zaman değil.
AKP faşizmi ülkemizde hayatın her alanını kuşattı. İşte bu AKP’nin dindar, kindar, şoven, yapılanmasının karşısına, Cumhuriyet Halk Partisinin Devrimci özüyle bütünleşerek; bu topraklara Adaleti, Barışı, Kardeşliği, birlikte bir arada yaşama iradesini hâkim kılacak güçlü kadrolar çıkarılmasının ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.”
Özarslan, “ Büyük önder Atatürk; “Ben manevi miras olarak, hiç bir ayet, hiç bir doğma, hiç bir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır” diyerek, yol göstermişken de hurafenin, karanlığın karşısına; Bilimin, Özgürlüğün, Demokrasinin Laikliğin, Barışın kalesi, Cumhuriyet Halk Partisinin neferi olmak için adayım “ diye konuştu.
CHP seçmenlerinden kendisine oy vermelerini isteyen Mustafa Özarslan, “Hukukumuza, emeğimize, umudumuza ve özgürlüğümüze saldıran kara yobaz haramileri tanıyorum. Onlara dur demek, yitirdiğimiz değerlerimizin mücadelesini yarınlara taşımak adına Ankara 1.Bölge Milletvekilliğine adayım.
Ötekilerin, dışlananların, yok sayılanların gözü kulağı olacağım. Destekler ve bu onuru bahşederseniz gecemi gündüzüme katarak, korkmadan, yılmadan özgürlük, demokrasi, emek diyeceğim. İlk sözüm Halk, son sözüm Halk olacak. Genç umutlarımı sevgi dolu yüreğinize ve aydınlık siyasi bilincinize emanet ediyorum ve haykırıyorum: “SOL YANININ SESİNİ DİNLE, İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ BİRLİKTE”

FACEBOOK YORUMLARI