Zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan sokak hayvanlarının imdadına Gönüllü Akademisi yetişti.

“İyilik yeryüzüne yayılsın” sloganıyla hem farkındalık çalışmaları yapan hem de toplumun her kesimine yardım elini uzatan Keçiören Belediyesi Gönüllü Akademisi, sokak hayvanlarına karşı da harekete geçti. Kış döneminde yiyeceğe ulaşmakta güçlük çeken sahipsiz sokak hayvanlarını unutmayan Gönüllüler yem ve mama bıraktılar.

Sokak hayvanlarının kış dönemlerinde unutulmaması gerektiğini vurgulayan Gönüllüler, hava sıcaklığının eksilere düştüğü kış günlerinde çöplerin kar altında kalması veya donması nedeniyle sokak hayvanlarının aç kaldığına dikkat çektiler. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet eden gönüllüler, soğuk havaya aldırmadan yanlarında getirdikleri yem ve mamaları Keçiören’in muhtelif yerlerine bıraktılar.

Her canlının yaşam hakkının korunması gerektiğinin altını çizen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak “Sevgili Peygamberimiz (S.A.V)”Kalbinde merhamet olmayana cennet yoktur” buyurmuşlardır. Bizler de özellikle dünyayı birlikte paylaştığımız diğer canlılara merhamet etmek durumundayız. Her canlının yaşam hakkının korunması ve zorlu kış şartlarında unutulmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz.” dedi.​