ŞOK İDDİA: RUS UÇAĞINDAN NUSAYBİN’E BOMBA İDDİASI

Rusya savaş uçaklarının hava sahamızı ihlal ederek, Nusaybin ilçemize yakın Türkmen dağındaki Bayır Bucak Türkmenlerinin kamplarına bombalar atmış bulunduğunu, bunu da SU-34 bombardıman uçaklarıyla gerçekleştirdiği iddiasını son gelişme olarak takip ediyoruz. Bu bomba ya da parçalarının Nusaybin yakınlarına düştüğü de ididia edildi.

Rusya’nın, özellikle Dağlık Türkistan bölgesindeki ayrılıkçı guruplara karşı, Esat yönetimiyle birlikte yapacağı hava harekâtları bekleniyordu bir süredir. Dün Yerel saatle 11.36 ve sonrasında bu saldırılar gerçekleşti.

İşin vahimi… Türk uçaklarının, bir Rus uçağının düşmesinden bu yana, uçmadığı o semalarda gerek Batılı, gerek Rus uçaklarının uçmaya devam etmesine karşın sesini çıkarmayan bir hükümetin ve başta Amerika, Nato ve müttefikimiz ülkelerin varlığıdır!

Ve ne yazık ki ülkemizdeki (sözde özgür) basın tarafından dile getirilmemektedir!

Bu satırların yazıldığı anda, Dağıstan Türkmenlerinin acısını bıraktık, Türkiye Cumhuriyeti topraklarına, yabancı bir ülke tarafından atılmış bir bomba var mı diye hayıflanıyoruz!

Dışişleri Bakanlığımızca Rusya Büyükelçisi, o makama çağrılıyor ise, ellerinde bu kıyımı tespit eden bilgi ve belgeler herhalde vardır!

NATO Genel Sekreteri bile ‘Türkiye’nin hassasiyetlerine herkes uysun’ der iken gerçeklerin acilen açıklanması gerekmez mi?