AFYONKARAHİSAR Termal Taşıyıcılar Kooperatifi şoförleri, fiyat tarifesinde indirim yaptıktan sonra bir arkadaşlarının darp edildiğini iddia ederek eylem yaptı.

Termal Taşıyıcılar Kooperatifi çalışanlarının durak önünde yaptığı eylemde Durak Başkanı Mehmet Yağşi, basına açıklamalarda bulundu.

Bir süredir uyguladıkları indirimli tarife nedeniyle bir şoför arkadaşlarının darp edildiğini aktaran Yağşi, “3 Kasım’dan itibaren Termal Taşıyıcılar Kooperatifi olarak 32 aracımızla kampanya yapmayı uygun gördük.

Çarşamba günü başladığımız fiyat tarifesinden sonra, o gün akşamı kimsenin tasvip edemeyeceği, kesinlikle kabul edemeyeceğimiz, 7-8 kişilik, kimliği belirsiz kişiler, şoför arkadaşımızı darp etti. Bu konuda emniyetimizin sorumluları yakalayacağını ve adli mercilerin gereken cezayı vereceğini ümit ediyoruz” diye konuştu.

Durak çalışanlarının Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle koruma talebinde bulunduğunu kaydeden Yağşi, “Bizim kavga gürültüyle işimiz olmadı, bundan sonra da olmayacak. Hakkımızı hukuki yollarla aradık, bundan sonra da aramaya devam edeceğiz” dedi.

Fiyat tarifesindeki indirimi minibüslerin önündeki afiş aracılığıyla vatandaşa duyurduklarını hatırlatan Yağşi, belediyenin bu indirim nedeniyle kendilerine ceza yazdığını belirtti. Daha önce de rekabetten dolayı başka taşıyıcıların bu şekilde uygulama yaptığını anlatan Yağşi, o dönemde de benzer ceza uygulamasının olup olmadığını sordu.