7 HAZİRAN’ DA YAPILACAK MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ İÇİN PARTİLERİN LİSTELERİNDE

CHP’den Kamer Genç ve Hüseyin Aygün Sinan Aygün, AK Parti’den Cemil Çiçek, Bülent Arınç, MHP’den Mehmet Şandır, Özcan Yeniçeri gibi isimler listelere giremediler.
Son yıllarda Türkiye Büyük Millet Meclisinde renkli kişiliklileri ile ön plana çıkan milletvekilleri 7 Haziran’da yapılacak Genel Milletvekili seçiminde partilerinin listelerinde yer almadılar. Cumhuriyet Halk Partisinin duayen milletvekillerinden ve Meclis’te her konuşması ile olay ve kavga yaratan Tunceli Milletvekili Kamer Genç CHP tarafından listeye alınmadığı için yeni Meclis’te yer alamayacak.
Ankara Ticaret Odası başkanı iken yaptığı açıklamalarla sansasyon yaratan, kredi kart mağdurları ile banka kredi mağdurlarının sözcüsü gibi çalışan, Türk ekonomisinin çarpık ve yanlış yönlerini ortaya çıkaran Sinan Aygün’de yeni Meclis’te olmayacak.
Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ de Milletvekilliği sırasında davranışları ve açıklamaları ile siyasi gündemde yerini almıştı. Aygün de CHP listesine giremedi.
AK Parti’nin en renkli simalarının başında Anavatan eski milletvekili ve Cemil Çiçek geliyordu. Gerek Adalet Bakanlığı gerekse Meclis Başkanlığı sırasında birçok önemli karara imza atan Cemil Çiçek 3 döneme takıldığı için AK Parti’den aday olamadı.
Türk siyasetinde uzun yıllar unutulmayacak diğer bir isim ise Bülent Arınç’tır. Zaman zaman lideri Recep Tayyip Erdoğan’ ı dahi kızdıran açıklamalar yapan Arınç 3 dönem Milletvekili olduğu için AK Parti tüzüğüne göre yeniden aday olamadı.
MHP kadrolarının önemli 2 ismi Mehmet Şandır ve Özcan Yeniçeri’de listede yer alamayarak Meclis dışında kaldılar.