Babalarının siyasi kariyerlerini bir kenara bırakacak olursak çocuklarını kamuoyu pek tanımaz. İşte bu düğün 2 siyasetçinin çocuklarının hayatta birlikte yürümelerinin ilk adımı oldu.

Annesinin “evlen artık” ısrarlarını her daim başarı ile atlatabilen Murat 2014 yılı Ocak  ayında bir aile toplantısında tanıştığı Elif’i görünce adeta Türk Filmlerindeki gibi ilk görüşte aşık olur.

Genç Avukatımız Murat Keçeciler ile tanışana kadar da başarılı bir iş kadını olarak kariyerine devam eden Elif ise Murat’ın bu yıldırım aşkına kalpten karşılık verir. Genç çift  hayat boyu birlikte yürümeye karar verirler ve geçen sene Ağustos ayında nişanlanırlar.

Gerek damadın annesi Nahide hanım gerekse gelinin annesi Sibel Hanım evlatlarının Mürvetlerini görmek için sabırsızlanırlar. Gençler unutulmayacak bir güzellikle seçkin davetlilerin huzurunda evliliğe adım atarlar. İşte 1,5 yıllık beraberliğin geldiği son nokta nikah masasında kalpten haykırılan “EVET” lerle tescillenir.

Aslında genç çiftin ortak noktası bir döneme damgasını vuran Anavatan Partisi’dir. Gelin hanımın dedesi Refik Arslan Anavatan Partisinin hem Kastamonu il başkanlığını yapmış hem de senelerce Kastamonu Milletvekili olarak Parlamento’da görev yapmıştır. Mehmet Keçeciler ile Refik Arslan’ın senelere dayanan kadim dostlukları iki tarafın çocuklarının dünya evine girişi ile iyice pekişmiş, akrabalığa dönüşmüştür.

Ortak nokta ANAP olunca Türk Siyasi tarihine damga vuran ve bu pırıl pırıl gençleri yetiştiren ANAP ideolojisini yaratan siyasi kadro bu düğünde Ankara Sheraton otelde yeniden buluşup hasret giderdi.

ANAP’lılardan kimler yoktu ki düğünde, Hüsnü Doğan, Oltan Sungurlu, Halil Şıvgın, Yüksel Yalova, Bedrettin Dalan, Hasan Celal güzel, Şükrü Yürür, Vehbi Dinçerler, İbrahim Özdemir, Mustafa Parlak. Her ne kadar AKP’den siyasi hayatlarına devam etseler de ANAP’ın siyasi geçmişinde her zaman önemli bir yeri olan AK Parti Milletvekilleri Cemil Çiçek, Abdulkadir Aksu, Necati Çetinkaya gibi isimlerin yanı sıra Turizm Eski Bakanı Atilla Koç’ta Keçeciler ve Arslan ailelerini mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.

Tabi ünlü Bürokratlarımızı da unutmamak gerek. Hüseyin Karakullukçu, Sami Selçuk, Mustafa Bumin gibi Türk hukuk sistemine damga vurmuş isimlerde oradaydı…