Sıradaki gelsin!

58
Sıradaki gelsin!
Bu yazıya oy ver

Ankaragücü fırtınası dinmiyor. Aksine gitgide büyüyerek bir kasırga, bir hortum halinde rakiplerini birer birer deviriyor.

İşte son kurbanı kendi gibi şampiyonlukta büyük iddia sahibi Ümraniyespor… Rakibini üstün bir oyunla, üstelik 1-0 geriden gelerek dize getirdi. Böylece son 10 maçta 9. galibiyetini de alarak puan farkıyla liderlik koltuğuna oturdu.
Artık şampiyonluk havasına iyiden iyiye giren Başkent ekibinin başarılı teknik direktörü İsmail Kartal, maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Son dört, beş gündür takımın üstünde bir baskı vardı, bir stres bir gerginlik vardı.

Bu gerginliği ve stresi atmak için çok uğraştık. Psikolojik olarak oyuncularımızla bu maç için geçen hafta başından itibaren kampta sürekli toplantılar yaptık. Bu birliktelik, ilk yarıdaki oyunumuza da kısmen yansıdı. Ancak kalemize bir kere geldiler, gol oldu. Böyle gol attığını biliyorduk zaten Ümraniyespor’un. Ama ikinci yarı oyuncularımla yaptığım toplantıda, ‘biz gibi oynayalım, Ankaragücü gibi olmamız gerekir’ dedim” şeklinde konuştu.
Kartal, kendi evlerinde oynamalarına rağmen oyuncularının ayakta durmakta zorlandıklarına bir anlam veremediğini ifade ederek, önce kramponlardan başladığını, çoğu oyuncuların kramponlarını değiştirdiğini söyledi.

 

‘Biz, biz gibi oynayalım, kendi futbolumuzu oynayalım’ diyerek oyuncularına güven aşıladığını belirten İsmail Kartal, “Kaybediyorsak da kaybedelim, canınız sağ olsun, hiç önemli değil.

Bugünlere, buraya kadar biz zaten beraber geldik. Her maçı kazanacağız diye bir kural yok. Ama yapmamız gereken bir iki şey var. İlk devre onları yapamadık, o gerginlikten dolayı. İkili, üçlü sıkıştırmalarla rakibi önde baskı altına alıp, onların hata yapacağını bilerek, bu hatalardan faydalanmak; üzerimize gelmeden sonuç almak istedik. Bu söylediklerimi taktik olarak oyuncularım gerçekten hepsini, en güzel ve en doğru şekilde yerine getirdiler, goller de geldi. Daha sonra onlar geriye düşünce, önde daha çok çoğalıp, bizim üzerimize geleceklerini biliyorduk. Buna göre biz de arkayı sağlama alarak maçı koruyup bitirmek istedik. İyi mücadele ettik. Bu galibiyeti ve lider olmamızın mutluluğunu, büyük Ankaragücü taraftarlarıyla camiasına armağan ediyoruz” açıklamasında bulundu.
Sarı-lacivertli teknik direktör konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ben bu kulübün daha kurumsal, daha üst ligde mücadele etmesini ve bunu sağlayabilmek için, ben teknik direktör olarak şu an elimden gelen her şeyi yapıyorum, saha dışında da devam ediyor. Ankara’nın iş adamları, kurumları bu kulübe destek versinler. Bu kulüp bu şehrin, başkentin tarihi kulübü. taraftarlarımız bize inansınlar. Bu maçı kaybedebilirdik de. Ama oyuncularıma söyledim, kaybedin, canınız sağ olsun, hiç önemli değil.
Her maçı kazanacağız diye bir kural yok. Ama biz birbirimize söz verdik. Sahaya çıktığımız zaman bu takım sonuna kadar mücadele eder, savaşır ve bu savaştan, bu mücadeleden asla pes etmeyiz. Etmedik, bunu da maçta gösterdik. Ankaragücü bu sezon hak ettiği yere, layık olduğu yere gelecektir diye düşünüyorum. Yakın zamanda güzel şeyler olacak. Çünkü bazı gelişmeler var. Yoldan geliyoruz, sonuna kadar gideceğiz. taraftarlarımız sabretsin ve bize güvensin.”