Sincan Belediyesi koordinatörlüğünde ortaokul ve liselerde düzenlenen Bilgi Yarışmasının 1.leri belli oldu. 40 okulun arasından liselerde 1.liği Fatih Özcan Sabancı Lisesi göğüslerken ortaokullar arasında ise Ahmet Andiçen Ortaokulu rakiplerini geride bıraktı. Çanakkale Savaşı konulu soruları yanıtlayan öğrencilerin kıyasıya mücadelesi ise izleyenlerin beğenisini kazandı.
Sincan’da öğrenciler bilgilerini yarıştırdı, Çanakkale Savaşı hakkındaki soruları yanıtladı. Çanakkale Savaşı’nın 100. yılında Sincan Belediyesi Şehitleri Anma Programının yanı sıra okullar arasında da bilgi, resim ve mektup yarışmaları düzenledi. Resim ve kompozisyon yarışmalarında eserlerini okul yönetimlerine teslim eden öğrenciler Çanakakle Savaşını ve eşsiz kahramanlarını eserlerine yansıttı. Bilgi Yarışmasının da finalini gerçekleştiren Sincan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çanakkale ruhunu ve bilincini öğrencilere sorularla aşılamaya çalıştı. Yarı finaldeki gibi her soruya doğru cevaplar veren öğrenciler yedek sorularla yarışmayı tamamladı. Yedek sorularda rakiplerini geride bırakan öğrenciler, “Çanakkale Geçilmez” sloganları ile salonu inletti.
40 okulun ve 120 öğrencinin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada 15 asil 4 yedek soru soruldu. Ögrencilerin bilgilerini kıyasıya yarıştığı bilgi yarışmasında lise dalında Fatih Özcan Sabancı Anadolu Lisesi 1. olurken ortaokulalr arasında da Ahmet Andiçen Ortaokulu 1.lik ipini gögüsledi.

FACEBOOK YORUMLARI