Sincan’da lale sezonu açıldı. Baharın müjdecisi laleler, Sincan sokaklarını süslemeye başladı. 1 buçuk milyon lale ile Sincan sokaklarını lalezara çeviren Sincan Belediyesi, ilçenin sembolü olan laleyi vatandaşla buluşturdu. Sincan’a ilk gelenlerin laleleri gördüğünde çok şaşırdığına dikkat çeken Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Son 5 yılda 5 milyon lale ile ilçemize görsel bir şölen sunduk.” dedi.
Sincan bahara lalelerle merhaba dedi. 1 buçuk milyon lale ile ilçeyi donatan Sincan Belediyesi, sokakları ve meydanları lalelerle süsledi. Görüntüsü, kokusu ve renkleri ile vatandaşın büyük beğenisini toplayan laleler, fotoğraflardaki yerini de aldı. Sincan’daki vatandaş kadar Ankara’nın pek çok ilçesinden gelen misafirlerinde beğenisini kazanan laleler, ilçeyi gökkuşağının renkleri bezedi.
Kültürel değerlere sahip çıktıklarını belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Baharın habercisi olan laleler ilçemizi süslemeye başladı. Sincan’ımız için sembolik öneme sahip laleyi halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz.” dedi. 47 çeşit lale ile bezenen ilçede adeta renk cümbüşü yaşanıyor. İlçeyi rengârenk laleler ile donatan Sincan Belediyesi, vatandaşın da büyük takdirini topluyor. Kaldırım kenarları, kavşaklar, park ve meydanlar da laleler, güzel kokusu ve hoş görüntüsüyle adeta baharı müjdeliyor. İlçe baharı cıvıl cıvıl kuş sesleri arasında lalenin rengârenk görüntüsü ile kartpostalı andırıyor.