Türkiye’nin en ünlü 22 başpehlivanı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin rövanşını Sincan ’da yaptı.

Soluksuz mücadelelere sahne olan Sincan Er Meydanın galibi 2009 ve 2010 Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil oldu. Geçen yılın başpehlivanı Ünal Karaman’ı güzel bir oyun ile yenen Yeşilyeşil, 7. Sincan Yağlı Güreşlerinin başpehlivanı olarak sincanlı güreş severlerin büyük sevgisini kazandı.
Yiğitler Sincan Er Meydanına çıktı, kazanan dostluk ve kardeşlik oldu. Sincan Belediyesi tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Sincan Yağlı Güreşlerinin başpehlivanı 2009 ve 2010 Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil oldu. Heyecanlı anların yaşandığı Sincan er meydanına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 400 sporcunun yarıştığı güreşler; küçük, orta, büyük boy, minik, teşvik, deste boy, ayak, baş altı ve baş olmak üzere 13 sıklette yapıldı. Yarı finalde Şaban Yılmaz’ı eleyen Mehmet Yeşilyeşil ile Ali Rıza Kaya’yı eleyen Ünal Karaman başpehlivanlık için finalde karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final bölümünde gülen taraf Mehmet Yeşilyeşil oldu. Güreş severlerin de büyük desteğini alan
Yeşilyeşil’e altın madalyayı Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna
Ata sporu güreşlerin gelecek nesillere aktarılması için Belediye olarak çalışmaya devam edeceklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Bu yıl 7.sini düzenlediğimiz Sincan Yağlı Güreşlerine ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel ve centilmence mücadeleler seyrettik. Tüm pehlivanlarımızı güzel mücadelelerinden dolayı kutluyorum. Millet olarak ayrı bir önem verdiğimiz güreşlerimizi yerel yönetimler olarak sürdürmeye ve gelecek nesillere sevdirmeye devam edeceğiz.” dedi.