Sincan Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte ilçedeki mevsimlik çiçek ekimlerine hız verdi. Baharı lalelerle karşılayan Sincanlı, yaz mevsimi boyunca da mevsimlik çiçek kokuları ile güne uyanacak. 1 milyon 400 bin adet kadife, kozmos ve zinya çiçeği eken belediye, ilçeyi rengarenk çiçeklerle bezedi.
Sincan’ın her köşesinden çiçek kokuları yükseliyor. Modern ve çağdaş görünümü ile Ankara’nın gözde ilçelerinin başında gelen Sincan’ın güzelliğine, mevsimlik çiçekler eşlik ediyor. Yaz başında laleler ile donatılan ilçe, bu kez de kadife, kozmos ve zinya çiçekleri ile donatılıyor. Sincan merkez başta olmak üzere parklara, bahçelere, yol kenarlarına ve kavşaklara dikilen çiçekler, Sincan’a güzellik katmakla kalmıyor aynı zamanda hoş kokuları ve güzel renkleri ile de vatandaşın büyük beğenisini topluyor.
ÇİÇEK BAHÇESİ:SİNCAN
“Daha Yeşil Bir Sincan” sloganı ile yola çıkan Sincan Belediyesi, 1 milyon 400 bin adet kadife, kozmos ve zinya çiçeği dikti. Sincan’ın dört bir noktasını çiçeklerle bezeyen belediye, yaz mevsiminin güzelliğini sokaklara yansıtıyor. Binlerce çiçeğin sokaklarda hayat bulduğu Sincan’da yaz mevsimi boyunca renk cümbüşü yaşanacak.