Sincan’da girişimciler eğitime başladı. Sincan Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Girişimcilik Kursları yeni girişimciler ile yoluna devam ediyor. 9 günlük eğitimin sonunda sertifikalarına kavuşacak olan yeni girişimcilerin hedefi ise kendi işlerinin patronu olarak ülke ekonomisine katkı sağlamak. Ekim ve kasım ayında da yeni gruplarla girişimcilik kursları devam edecek.
Sincan kendi girişimcilerini yetiştiriyor. Sincan Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile açılan girişimcilik kursları sürüyor. Belli periyotlarla açılan kurslara her dönem büyük ilgi gösteren Sincanlılar, eylül ayında da yeni girişimcilerle yoluna devam ediyor. Pek çok girişimciyi sertifikasına kavuşturup iş dünyasına ilk adımını atmasını sağlayan Sincan Belediyesi, 30 yeni girişimci ile eğitimlere başladı. 9 gün boyunca sabah. 9.30 akşam 16.00 arasında eğitim alıyor. İş Planı Hazırlamayı öğrenen girişimciler eğitim sonunda iş planları ile KOSGEB’e başvuru yapıyor. Kendi işlerinin patronu olmak isteyen girişimciler, ekim ve kasım ayındaki girişimcilik kursuna başvuru yapabilir. 30 kişilik kontenjanla sınırlı olan kurslara başvurmak isteyenlerin Sincan Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğüne giderek form doldurmaları yeterli oluyor. Formları değerlendiren yetkililer 30 kişiyi seçerek eğitime alıyor.
Sincanlı 30 girişimci ilk dersine başladı. 9 gün boyunca devam edecek olan eğitimlerin sonunda birer iş sahibi olmaya aday olan girişimcilerin hayali ise kendi işlerinin patronu olmak.