Sincan Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayan girişimci adayları sertifikalarını Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın elinden aldı.

Başkan Tuna, girişimci adaylarına hükümetin desteğini hatırlatarak, birlikte daha büyük işlere yönelmeleri çağrısında bulundu.

Sincan Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri tamamlandı. 2017 yılının ilk eğitiminde başarılı olan 60 girişimci sertifikalarını aldı.

Lale Meydanı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika törenine, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, KOSGEB Uzmanı Ali Kemal Çetin, Proje Danışmanı Ufuk Evren ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler katıldı.

Sincan Belediyesi ve KOSGEB el ele
Sincan Belediyesi ve KOSGEB el ele

BAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR

Sertifika töreninde işyerlerini açan girişimcileri örnek gösteren Proje Danışmanı Ufuk Evren sertifika alacak olanlara tavsiyelerde bulundu.

2011 yılından itibaren yaklaşık 1140 kişiye sertifika kazandırdıklarının altını çizen Evren, bu yolda kapısını her zaman açık tutan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti.

Evren “ Bize hep vakit ayırdığınız için ve bizlerin heyecanına destek olduğunuz için size minnettarız. Bizim eksikliklerimizi hoşgörüyle tamamlayan Belediye Başkanımıza şahsım ve öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SİNCAN’IN BAŞARISI TÜRKİYE ORTALAMASI ÜZERİNDE

KOSGEB uzmanı Ali Kemal Çetin de girişimciliğin öneminin gün geçtikçe arttığına vurgu yaparak, son 5 yılda 450 binin üzerinde kişinin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden faydalandığını kaydetti.

Sincan Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimler sonrası kendi işletmesini kuranların oranının yüzde 20 olduğunu belirten Çetin “Bu gerçekten çok büyük bir başarı.

Türkiye ortalamasının çok üzerinde… Sincan Belediyemizi ve Sincanlıları tebrik ediyorum.

Sertifikalarını almaya hak kazanan girişimci adaylarımızın işletmeleriyle hem ülkemize hem de kendilerine güzel işler yapmasını temenni ediyorum” dedi.

HEP BERABER GELECEĞE EL ELE

Törende konuşan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna girişimci adaylarını kutlayarak, süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

2016 yılında 300 girişimci adayının eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandığını hatırlatan Başkan Tuna “Hükümetimizin KOSGEB aracılığıyla yaptığı bu imkânlardan yararlanan geleceğin iş adamları ve iş kadınları olan siz kardeşlerimi yürekten kutluyorum.

Bu kurslara istikrarla devam eden, ben ne yapmalıyım diye düşünen ve bu yolda durmadan gayret eden sizler inşallah ülkemizin refahına destek olacak hizmetler yapacaksınız.

Burada örneklerini gördüğümüz işyerini açan arkadaşlarımızın gayreti gurur verici. Ben bu konuda ayrıca hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.

Sizlere sabırla destek olan, bu işi itinayla yürüten, moral ve motivasyonunuza destek olan eğitmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ülkenin geleceğini hep beraber inşa edeceğimizi söyleyen Başkan Tuna “Ülkemizin, vatandaşımızın gelişmesi, insanlarımızın üretkenliğine destek olma noktasında bizler de elimizden gelen her türlü desteği imkânlarımız dâhilinde sunacağız.

İnşallah hep beraber el ele güzel yarınlara ulaşacağız” diyerek sözlerine son verdi.