Sincan, şehitlerini unutmuyor. Sincan Belediyesi tarafından yapılan Sincan’ın en güzel parklarına Sincan’da yaşayan ve bu vatan uğruna şehit olan vatan evlatlarının isimleri veriliyor.
Sincan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sincan’ı daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için yepyeni parkları hizmete sunan Sincan Belediyesi bu parkların isimlerini de özenle seçiyor. Bu vatan uğruna şehit düşen kahramanların isimleri de parklara veriliyor. Sincan Belediyesi’nin uygulaması şehit ailelerini de oldukça memnun ediyor.
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın vakitlerini en güzel şekilde geçirebilecekleri temiz, bakımlı ve yeşil alanlar oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz.
Şehrin gürültüsü ve karmaşasından uzaklaşmaları ve rahat bir nefes almaları için Sincan’ımız pek çok noktasına parklar yapıyoruz. Parkların isimlerine de özen gösteriyoruz. Bu vatanı müdafaa etmiş evlatlarımızın isimlerini parklara vererek onların unutulmamalarını ve hep gönüllerde yaşamalarını amaçlıyoruz.” dedi.