ISTANBUL'DA BULUNAN OZEL ALKEV OKULLARI OKUL AILE BIRLIGI UYELERI, SIRNAK'IN SILOPI ILCESI'NE BAGLI DUZOVA KOYU DUZOVA ILK VE ORTAOKULU'NA MUZIK VE SPOR MALZEMESI YARDIMI YAPTI. FOTO: MEHMET SELIM YALCIN/SIRNAK, (DHA)

ŞIRNAK’ın Silopi İlçesi’ndeki Düzova Köyü İlk ve Ortaokulu’na, İstanbul’daki Alkev Özel Okulları tarafından gönderilen müzik aletleri, eşofman takımı ile spor malzemeleri, öğrencilere dağıtıldı. Okulun öğrencileri ilk kez gördükleri müzik aletleri ile ders işlemenin sevincini yaşadı.
Eylül ayında Düzova İlk-Ortaokulu’nda din kültürü öğretmeni olarak göreve başlayan Ayşe Uygur, okulun bazı eksikliklerinin giderilmesi için İstanbul’daki Alkev Özel Okulları ile irtibata geçti. Alkev Özel Okulları Okul Aile Birliği üyeleri, talebi geri çevirmeyerek 350 öğrencisi bulunan Düzova İlk-Ortaokulu’na 190 eşofman, spor malzemesi ve müzik aletlerinden oluşan yardım kolilerini gönderdi. Yardım malzemelerini teslim alan okul müdürü Rıdvan Kızmaz, bunları, derslerde kullanmak üzere branş öğretmenlerine teslim etti. ()

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...