SİİRT kent merkezindeki iki ayrı mahallede PKK’nın hücre evlerine yapılan operasyonlarda 5 terörist ölü ele geçirildi, 1 polis şehit oldu, 2 polis yaralandı.

Polis yaptığı istihbarat çalışması sonucu kentin Kazım Karabekir ve İnönü mahallelerinde terör örgütüne ait iki hücre eve dün sabah saat 06.30 sıralarında baskın yaptı. Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri eş zamanlı operasyonunda ‘teslim ol’ çağrısına teröristler ateşle karşılık verince çatışma çıktı.
İnönü Mahallesi’ndeki hücre evdeki sayılarının 15 kadar olduğu belirtilen teröristlerden bazıları güvenlik güçlerine otomatik silahlarla ateş açıp Şeyh Mahmut Meydanı’nda doğru gidince çatışma bu bölgeye de kaydı. Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki hücre evdeki teröristlerle çatışma da devam ederken, her iki bölgeye Siirt’te bulunan 3. Komando Tugayı’ndan askerler ve Kirpi adı verilen zırhlı araçlar sevk edilerek polise destek verildi.
PKK’lı 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmalarda, teröristlerin açtığı ilk ateşle 1 polis memuru şehit oldu, yaralanan 2 polis Siirt Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.