Keçiören Belediyesine bağlı hizmet veren Osmangazi Şefkat Evinden son 1 yılda 884 kişi yararlandı.

Hasta ve hasta yakınlarına hizmet vermek için açılan Şefkat Evi otel konforuyla 5 yıldır Türkiye’nin 4 bir yanından gelenleri ağırlıyor.

ŞEFKAT EVİNDE HER TÜRLÜ KONFOR DÜŞÜNÜLMÜŞ

Açıldığı günden beri Şefkat Evi’nin sorumlusu olan Sevgi Gülcan babasını akciğer kanserinden ötürü kaybettiği için hastaların psikolojilerini anlayabiliyor ve empati kurabiliyor, zaman zaman duygusal bağlar kurduğu hastalarının üzücü haberlerini duyunca çok etkilenen Sevgi Gülcan Osmangazi Şefkat Evi’nin bölümlerini ise şöyle anlattı;

“Şefkat Evimiz giriş dahil 4 katlı… Giriş katımızda 3 oda, yemekhane ve bekleme salonumuz bulunuyor, 1. katımızda ise 6’şar kişilik 4’er oda bulunuyor, kadınlarımıza ayırdığımız bu katta ayrıca dinlenme salonu ile çocuk oyun odası da var. 2. katı ise erkek hastalarımıza ayırdık 6’şar kişilik 5 odamız bu katta, en üst katı ise öğrenci konuk evi olarak kullanıyoruz. Sınav, seminer, üniversiteyi kazanıp da kayıt süresince gelen öğrenciler ve gruplar bu katı kullanıyor. Bir de özel durumlar için ve ailelere ayırdığımız 3 özel odamız var. Zemin katta ise spor salonu, dikiş nakış, tel kırma ve Kuran Kursu odası ile mescidimiz yer alıyor.”
Hafta sonları 3 öğün hafta içi 2 öğün yemeğin hazır olduğu Şefkat Evinde farklı illerden gelen hastalar dostluk köprüleri kurarak hem zamanı hem de kaderi paylaşıyorlar.
Şefkat Evinde şehir dışından gelenlerin mağdur olmaması ve kendilerini güvende hissetmesi için her türlü önlemi aldıklarını ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Dost elimizi eksik etmiyor, 81 ilden gelen misafirlerimizi zor günlerinde yalnız bırakmıyoruz, sağlıklarına kavuşana kadar destek oluyoruz.”

mesajı verdi.​