Fenerbahçe Koleji 2015-2016 eğitim sezonu açılışına katılan Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira, sezon sonunda şampiyon olacaklarını söyledi. 

Fenerbahçe Koleji 2015-2016 eğitim sezonu açılışına Fenerbahçe Eğitim Kurulumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira, Fenerbahçe idari menajeri Hasan Çetinkaya, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Fenerbahçe Eğitim Kurulumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe sadece bir spor kulübü olmadığını vurgulayarak, “Bir spor kulübünden daha fazlasıyız. Bizler Cumhuriyetimizin değerlerine kendini adamış ve hiçbir zaman taviz vermeyecek bir camia olarak en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisidir” dedi.
FENERBAHÇE KOLEJİ’NİN ARAZİSİ FENERBAHÇE KULÜBÜ’NE AİTTİR
Fenerbahçe Koleji’nin bulunduğu arazi sorununun kendisinin de yönetimde bulunduğu zamanlarda devam ettiğini belirten Koç, “Ama bu sorun Başkanımız Aziz Yıldırım’ın büyük çabaları sayesinden geçtik. Bu arazi nedeniyle ciddi zaman kaybettik. Mevzuat bizim içimizde bulunduğumuz dönemde bizden yana olması gerekiyordu ama olmadı. Şimdi iyi ki diyoruz bizim yanımızda olmamışta bu araziyi satın almışız. Başkanımızın Aziz Yıldırım burayı tapulu arazisi olarak kazandırdı” diye konuştu.  Fenerbahçe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç açılış konuşması sırasında öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu. Koç, “Bizim zamanımızda bu kadar kolay bilgilere ulaşamıyordu. Birkaç televizyon birkaç gazete vardı. Bizim zamanımızda internet yoktu. Şimdi bunların hepsi bulunmakta. Bunların kötü yanlarını değilde iyi yanlarını kazanmanızı diliyorum Ayrıca iyi insan olmanızı diliyorum” dedi.
VİTOR PEREİRA’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
Fenerbahçe Teknik Vitor Pereira öğrencilere yaptığı konuşmada, dünyanın en güzel şeyi öğrenciler olduğunu belirterek, “Sizlerin gülüşü dünyayı güzelleştiriyor. Sizler bu ülkenin geleceğisizin. Sizler ailelerinizin geleceğisiniz. Sizler Fenerbahçe’nin geleceğisiniz” diye konuştu.
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Portekizli teknik adam, Her zaman hayal kurmaları gerektiğini söyleyerek, “Her zaman hayal kurun ve bu hayal için çok çalışın. Hayal kurmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin” dedi.
Ayrıca Sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira, Fenerbahçe’nin iyi yolda gittiğini belirterek, “Şampiyonluk yolunda elimizden geleni yapıyoruz. Kulübümüzün geleceği için ve kendi geleceğimiz için bunu yapacağız. Yaşa Fenerbahçe” sözleri ile konuşmalarını tamamladı. Fenerbahçe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç konuşmalarının ardından başarılı öğrencilere belgelerini verirken, ayrıca, sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Vitor Pereira’ya da katılım plaketi verdi.