Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor. Prömiyerini 9 Ekim’de İstanbul’da yapan gösteri, 15 Kasım Pazar günü Ankara’yı ziyaret etti.

 

Red Bull Anadolu Break, MEB Beşevler Şura Salonu’nda sergilendi. Modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengarenk dansların ve kültürün hikayesini sahneye taşıyacak Red Bull Anadolu Break dans gösterisinin biletleri Biletix’ten satın alınabiliyor. Ayrıntılı bilgi için: www.RedBull.com/AnadoluBreak
Anadolu dansları ile breakdansı sahnede benzersiz bir şovla buluşturan, Prömiyerini 9 Ekim’de İstanbul’da yapan “Red Bull Anadolu Break”, Kasım ayı boyunca Ankara, Eskişehir, İzmir ve Antalya’yı kapsayan Anadolu turnesine çıktı.
Prömiyerini 9 Ekim’de İstanbul’da yapan Red Bull Anadolu Break, 15 Kasım Pazar günü Ankara’yı ziyaret etti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal’ın da katıldığı gösteri MEB Beşevler Şura Salonu’nda izleyiciyle buluştu. Modern ile gelenekseli birleştiren gösteri 08 Kasım’da Antalya’da,13 Kasım’da Eskişehir’de ve 15 Kasım’da Ankara’da izleyiciyle buluştu. 18 Kasım’da İzmir’de 24 Kasım’da ise İstanbul’da sahnelenecek.
MEB Beşevler Şura Salonu’nda 20.00’da perdelerini açan “Red Bull Anadolu Break” rengarenk dansların ve iki farklı kültürün hikayesini sahneye taşıdı. Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan proje, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın figürleri modern bir koreografiyle sergilendi.
Flying Steps’in kurucularından Kadir Memiş (Amigo) Projenin Koreografisi’ni üstleniyor. 2014’teki belgesel çekimlerinin hemen ardından yapılan dansçı seçmeleri ile 5 B-Boy, 1 B-Girl, 1 modern dansçı ve 2 geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibi tamamlandı. Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (fero), Mehtap Çınar, Miktat Furkan Yılmaz, Ozan Karabağ, Serdar Karaman (Lexx) ve Salih Karagöz dans ekibini oluşturuyor.
Gösterinin müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip hop sahnesinin usta ‘beat-maker’ı Da Poet üstleniyor.
Gösterinin kostümleri ise DB Berdan markasının yaratıcılarından Begüm Berdan’a emanet edildi. Ege Üniversitesi Halk Oyunları Bölümü kostüm arşivi üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tasarımcılar, aldıkları ilhamla geleneksel motiflerin modernize edildiği kostümler hazırladı.