– Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i makamında ziyaret eden Ankaralılar Derneği heyeti, kültürel alanda Çankaya Belediyesi ile işbirliği isteklerini Taşdelen’e ilettiler.
Derneğin Genel Merkez ve Çankaya Şube yöneticilerinden oluşan heyet, ziyaret sırasında Taşdelen’e Seymen kıyafeti hediye etti. Seymen kıyafetini giyen Alper Taşdelen’le hatıra fotoğrafı çektiren dernek yöneticileri, kıyafetin Çankaya Belediye Başkanı’na çok yakıştığını söyleyerek, “Seymen dediğin böyle babayiğit olur” dediler.
Ankaralılar Derneği’nin klasik hemşeri derneklerinden farklı olarak yalnızca Ankaralıların değil Ankara’ya hizmet vermek isteyen herkesin derneği olduğunu vurgulayan dernek üyeleri, derneğin halihazırda 80 bin dolayında üyesi bulunduğu bilgisini verdiler. Derneğin temel amacının Ankara kültürünü yaşatmak olduğunun belirtildiği ziyarette, Çankaya Belediyesi ile özellikle kültürel çalışmalar alanında işbirliği isteği dile getirildi.
Ankara’nın kent kimliğinin geliştirilmesinin ve kültürel alandaki çalışmaların öneminin farkında olduklarını vurgulayan Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen, Ankaralılar Derneği ile bu alanda her türlü işbirliğine hazır olduklarını ve bundan sonraki süreçte dernek ile çok daha yakın bir mesai içerisinde olmayı arzuladıklarını söyledi.
Ziyaret sırasında kendisine hediye edilen Seymen kıyafetini giyen Taşdelen, dernek yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

FACEBOOK YORUMLARI