Spor-Toto Süper Lig ‘in 31.ncı hafta maçları Salı günü başladı. Maçlar başladı da seyretmeye gelen yok. Hafta sonu oynanan maçlara gitmeyen seyirci hafta arası niye gelsin? Futbol mu var?
Salı akşamüstü aynı saatte iki vasat maç oynandı. Biri İstanbul’da ki Başakşehir-Sivas maçıydı. Konuk Sivas ilk 30 dakika oynadı, harika da bir gol buldu, sonra durdu. Başakşehir ikinci yarı daha iyi oynadı. Zaten disiplinli oynuyorlar. Üstüne üstlük Sivas oynayamıyordu. Bastırdılar kaçırdılar, kaçırdılar ve nihayet attılar. Yedek golcü Semih de vazifesini yerine getirip, harika bir gol atınca Başakşehir kazandı. Maçı 2-3 bin seyirci izledi.
Konya’da oynanan maçta Konya ile Gençlerbirliği karşılaştı. Konya bastırdı Gençler savundu. Top hep Konyalı oyunculardaydı. Golü ikinci yarının sonuna doğru buldular. Konya hak etti ve kazandı. Maçı yaklaşık 3 bin kişi izledi.
Salı gecesi aynı saatte 3 maç birden vardı. Tabanı ilgilendiren maçta Karabük ile Eskişehir karşılaştı. Mutlak galibiyet isteyen Karabük ilk yarı istediğini aldı. İkinci yarıya Eskişehir hızlı başlayıp iki dakika da iki gol buldu. Karabük, 2 dakika sonra beraberliği yakaladı. Uğraştı ama galibiyeti bulamadı. Maçı 2-3 bin kişi izledi. Ne şişin ne kebabın yanmadığı maçta ise bol gol vardı. Balıkesir, Kasımpaşa’yı İstanbul’da yendi. Futbol iyiydi ama maçın heyecanı yoktu. Maçı 1-2 bin seyirci izledi.
Gelelim tavanı ilgilendiren maça. Mersin-Galatasaray karşılaşmasına. İlk yarı Mersin oynadı, Galatasaray seyretti. Mersin oynadı, Muslera kurtardı da kurtardı. Mersin oynadı, Hamza Hamzaoğlu seyretti. Galatasaray Yasin ile bir kere geldi ve golü buldu.
Galatasaray, ligin ikinci yarısında ilk on maçında kalesinde gol gördü. Son dört maçında ise gol yemedi. Futbol yorumcuları bunu Hamza Hoca’nın başarısı olarak gösteriyorlar. Yahu aynı maçları seyretmiyor muyuz? Son 4 hafta da kaleci Muslera’nın kurtardığı yüzde yüz gollük vuruşların sayısı 17. Bu arada rakip forvetlerin kaçırdıkları da çabası Bu nasıl başarı? Anlayamadım. Anlayan beri gelsin.
Maçın FİFA kokartlı hakemi tam komedi. Rahmetli Zeki Alasya bile bu kadar güldürmezdi. Ah diyenin lehine faul, ahhhh diye bağıranın lehine hem faul hem sarı kart gösterdi. Mersinli oyuncu ile dokunulmazlığı olan Selçuk İnan toslaştılar, birbirlerini iteklediler. Doğal olarak Mersinli sarı kart gördü. Bunlar nasıl FİFA hakemi, al birini vur birine.
Bu arada Mersin-Galatasaray maçını 20 binden fazla kişi izledi.