Spor-Toto Süper Ligi Turgay Şeren Sezonu’nun ilk yarısının son maçları ikisi hariç oynandı. Maçlarda, her zaman olduğu gibi vasat futbol oynanırken tribünler bomboştu. Maçlara seyirci gitmemesinin  en  büyük nedeni ekonomik.

Bir maça gitmek büyük külfet getiriyor seyirciye. Ulaşım, yemek, bilet ücretlerinin maşallahı var. Al birini vur birine. Paso-Lig uygulaması da ayrı bir sorun. İllaki tuttuğun takımın maçına gideceksin. İstediğin bir maça gitmek için bir yığın formaliteyi çözmek gerekiyor. Seyirci tüm bunlarla uğraşacağına, kahvehane’de maç seyretmeyi (Bir maç + 2 çay 10 lira)tercih ediyor. Gelelim maçlara;
Adana-1 Başakşehir-1… Liderin maçının ilk yarısı, gol haricinde yoktu. Ev sahibi beraberliği sağlamak için 2.ncı yarıya baskılı başladı ve golü buldu. Sonra da kabuğuna çekildi, ne hikmetse. Son 15-20 dakikada gel-gitler çok olsa da gol olmadı.
Beşiktaş-1 Gaziantep-0… Lideri takip eden ev sahibi, lig de sondan ikinci olan konuğu karşında öldü öldü dirildi. Her iki takımda gol kaçırma yarışına girdi. Maçın iki yıldızı vardı; Kaleciler.
Rize-0 Osmanlı Spor-1… Futbol vasat, seyirci yok, yağmur çok, zemin güzel ve hakem komik. İşte, maçın özeti. Hakem, Cüneyt Çakır’ın Ev sahibi lehine verdiği penaltı ise tarihe geçti. Anlı-şanlı hakemimiz yeni bir kural getirdi futbola. Artık, kaleciler elle oynarsa penaltı verilecek.
Akhisar-1 Konya-0… Futbol vasat, seyirci yok, zemin kötü, hava güzel. Ev sahibi fena oynamadı. Konuk ise hiç oynamadı.
Kayseri-2 Karabük-0… Futbol vasat, seyirci yok, zemin kötü, hava kar yağışlı, hakem iyi. Maçın başında gelen penaltı kırmızı kart ev sahibini galibiyete taşıdı. Konuk çabaladı ama maçı döndüremedi.
Galatasaray-5 Alanya-1… Haftanın en çok gol atılan maçı. Konuk ilk yari iyi oynadı ama kendi kalesine attığı golle yıkıldı. Maçın ikinci yarısı ev sahibi için kolay oldu.
Antalya-2 Kasımpaşa-1… Şimdiye kadar oynanan maçların en iyi futbolu bu karşılaşmadaydı. Bilhassa ikinci yarı tenis maçı gibiydi. Top bir o kalede bir diğer kaledeydi. Kaleciler çok gol kurtardı. Ev sahibi son dakikaları daha iyi oynayıp kazandı.