Spor-Toto Süper Ligi’nin 24.ncü haftası 6 puanlık bir maç ile başladı. Ligin dibine demir atan iki takım Mersin ile Sivas karşı karşıya geldi Cuma gecesi.
Maça iki takım da mutlak galibiyet isteği ile başladı. Mersin rakibinin üzerine gelmesini ve hızlı adamlarıyla kontra atak aradı. Sivas ise rakibinin üzerine gitti ama üretken olamadılar. Son pası veya vuruşu yapamadılar. Santrafor eksikliğini hissettiler.
Maçta seyirci, futbol ve sportmenlik yoktu, ama gol dahil her şey vardı. Orta saha mücadelesi şeklinde geçen maçı Mersin kazandı.
Cuma gecesi müthiş bir maç seyrettim ekranda. Basketbol erkeklerde bir Eurolig maçı vardı ki, tekrar tekrar seyretsem doyamam. Fenerbahçe-Kızıl Yıldız karşılaşması tam bir şölendi. İlk yarı Kızıl Yıldız harika oynadı. Fenerbahçe’yi kilitlediler, iyi savunma yaptılar ve soyunma odasına 26-35 önde gittiler.
Fenerbahçe, ikinci yarıya iyi ve sert savunma yaparak başlarken, hücum da iki top kaybı yaptı. Seyirci öyle bir desteğe başladı ve oyuncuları ateşledi. Bu enerjiyi alan sarı lacivertliler müthiş oynamaya başladı.
Öyle ki ilk yarı 26 sayı atan ve 35 sayı yiyen Fenerbahçe, rakip potaya 46 sayı atarken, rakibinden 30 sayı yedi. Bu maç seyircinin nasıl bir itici güç olduğunu bir kez daha ispat etti. Futbol maçlarına gitmeyen seyirci, tuttuğu takımın yenilmesine sebep oluyor. Bir örnek te Konya-Beşiktaş kupa maçından. Konya Stadı ful doluydu. Sonucu biliyorsunuz.