Spor-Toto Süper Ligi’nin 8.ncı haftası oynanan 2 maç ile tamamlandı. Pazartesi gecesi her iki maç da aynı saatte oynandı.
Ankara’daki maçta Osmanlıspor ile Başakşehir karşılaştı. Zevki ve keyfi olmayan maçı 5 bin 247 kişi izledi. Ankara takımı ev sahibi avantajı ile baskılı oynamak istedi ama fazla beceremedi. Abdullah Avcı’nın takımı ise disiplinli, kontrollü ve sakin ama kötü oynadı.
Osmanlıspor kontraya alışmış bir takım önde baskı yapıp gol arayacak bir takım değil. Üstelik Webo da yok. Zaten ligimizin takımlarının B-C-D sistemleri ve taktikleri yok. Takımlar bir sisteme alışıyor içerde dışarıda hep aynı senaryo.
Başakşehir haklı bir galibiyet aldı. Yalçın’ın kafa golüyle öne geçtiler. Vişça’nın harika frikik golünü beğenirken oyuna sonradan giren Doka’nın, 90.ncı dakikada 90’dan taktığı golü de ayakta alkışladık.
Mersin-Trabzon maçını ise sadece 6 bin 340 seyirci izledi. Trabzon’da moral yok, Trabzon’da sakat çok, Trabzon’da hırs yok, Trabzon’da arkadaşlık yok. Bu yoklar içinde tabii ki futbol da yok.
Galibiyeti bulunmayan Mersin’in durumu ortadaydı ve Trabzon’un hatalarını iyi değerlendirdiler. Pedriel atılana kadar (Bence atılması hataydı) vasat üstü bir oyun sergilediler ilk ve üçüncü golleri güzeldi. Kırmızı karttan sonra skoru korumaya çalıştılar ama neredeyse kaybedeceklerdi.
Hakem ve yardımcıları da kötü yönetim gösterdi. Hele ilk yarıda yarımcı hakem Trabzon’un nizami golünü ofsayt gerekçesiyle iptal ettirdi. Bak hakem kardeşim FİFA, ‘Hizadaysa, şüpheliysen kaldırma’ demiyor mu? Niye kaldırıyorsun o bayrağı, Öğren de gel hakem efendi.
Bu iki maç ile birlikte oynanan 9 maçı yaklaşık 50 bin seyirci izledi. Pazartesi gecesi İngiltere de oynanan Swansea-Stoke City maçı 64 bin 250 seyirci önünde oynandı. İlgililere ve yetkililere duyurulur.