Spor-Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonunun 5.ncı haftasında harika maçlar oynandı.

Trabzon, Rize, Sivas ve Eskişehir’de birer futbol resitali izledik.
Cumartesi gününün İlk maçları Sivas ve Rize’de oynandı. Sivas-Konya maçını izleyen 2 bin 820 kişi, ‘İyi ki maça gelmişiz. Harika futbol seyrettik’ dediler. Ne yazık ki maçta gol olmadı.
Rize-Antalya maçını izleyen 2 bin 685 seyirci hem harika bir futbol, hem de tam 6 gol seyretti.
Aynı şekilde Eskişehir-Kasımpaşa maçını izleyen 3 bin 400 seyircide hem iyi futbol hem de 3 gol seyretti.
Sevgili okuyucularım, sizlere Nisan-1 şakası yaptım. Bu üç maçta futbol her zaman ki gibi yine yoktu. Takımlarımız her maçta toplam 700-800 pas yapılıyor. Pasların çoğu şöyle yapılıyor. Kaleci sağ stopere veriyor topu. O da sol stopere. O da sol beke. Sol bek yine sol stopere. O ön liberoya. Tek pas Sol stopere. Tekrar sağ stopere. Ondan sağ beke. Tekrar sağ stopere. Ondan liberoya. Tam 10 pas ve maç içinde bunun gibi 10-12 kez tekrarlanıyor.
Rize-Antalya maçında 6 gol seyrettik. Rize maça golle başladı. (Duran toptan) Emrah çok güzel bir vuruşla 5 dakika sonra beraberliği sağlarken, Rize yeniden duran toptan gol buldu. Antalya bastırdı, Rize kapandı ve kontra atak ile iki gol daha buldu. Bu iki golün arasında da yine duran toptan bir gol daha attı.
Sivas-Konya maçı uyuttu. Eskişehir-Kasımpaşa maçı da uyku ilacı gibiydi. Ancak goller güzeldi.
Trabzon- Galatasaray maçında futbol yoktu. Sportmenlik yoktu, hakem yoktu, pas çoktu, seyirci çoktu (25 bine yakın) Avrupa’nın hatta Dünya’nın sayılı 5 hakeminden biri. Merkez hakem komitesi büyük maçlara Çakır’ı vermese iyi olur. Çünkü çok kötü yönetiyor. Oh diye bağırana, ah diye bağırana faul veriyor. Elle oynamayı görmüyor. Hoca’ya kötülük yapılıyor veya kendi kendine kötülük yapıyor. Vermeyin zor maçları, vermeyin.
Pazar gününün iki maçından ilki Gaziantep ile Kayseri arasında oynandı. Seyircisiz, futbolsuz, tatsız-tuzsuz bir maçtı. Penaltı gölüyle rakibini yenen Antep’in maçını bin 706 kişi izledi. Bunlardan bir kişi ise Kayserili taraftardı.
Haftanın seyircisi en çok olan maçı Fenerbahçe ile Bursa arasında oynandı,(30 bin 500) Hafta içinde Monde karşısında şok bir yenilgi alan sarı lacivertliler, maça hızlı ve önde baskı kurarak başladı.
Sağlı sollu ataklarla gol aradı. Aradığı golü de Nani ile buldu.
Mehmet Topal sol kanattan sağa attığı nefis pasla hareketlenen Markoviç kaleye paralel gidip, Fernandao’ya verdi. O da Nani’ye golü atması için bıraktı. Fenerbahçe, golden sonra 3-4 fırsat daha buldu ama hem kaleci Mert hem de savunma izin vermedi.
Bursa maçta dengeyi ancak 40.ncı dakikadan sonra sağladı. İkinci yarıda da Fenerbahçe’nin üzerine gitti cesurca. Fenerbahçe bekledi, Bursa geldi ve golü buldu. Golden sonra oyuna giren Van Persie, Hasan Ali’nin al da at pasını gole çevirdi. Bursa uğraştı ama olmadı. Haftanın biraz olsun futbol oynanan maçı hem zevkliydi, hem de goller güzeldi.