İstanbul’da yaşayan Vanlı işkadını Sevgi Başıbüyük, öğrencileri ısıtan  çerçevesinde topladığı giyim ve kırtasiyetiye yardımlarını Van’ın en ücra mahallelerinde bulunan okullardaki öğrencilere ulaştırdı. Kış mevsimi öncesi 500 öğrencinin yüzü sevgini melekleri sayesinde güldü.

Sevginin melekleri öğrencileri ısıtan  kampanya çerçevesinde topladığı giyim ve kırtasiyetiye yardımları ile Van’ın en ücra mahallelerinde bulunan okullardaki öğrencilere ulaştırdı. Vanlı işkadını Başıbüyük, beraberindeki gönüllülerle İstanbul’dan Van’a geldi. Burada daha önce tespit ettikleri ihtiyaç sahibi öğrencilerin bulunduğu Gürpınar İlçesi’nin en ücra yerinde bulunan Taşnacak Mahallesi’ndeki konteyner okula giden gönüllüler ayakkabısı ve giyecek montları olmayan öğrencileri baştan aşağı giydirerek yüzlerini güldürdü.

OKUL YAPTIRMAK İÇİN DE KAMPANYA

Minik öğrencilerin kışın üşümemeleri için böyle bir kampanya başlattıklarını anlatan Sevgi Başıbüyük, şöyle dedi:
Kampanya büyük ilgi gördü. Hiç giyilmemiş kıyafetler ve kullanılmamış kırtasiye malzemelerini okullara ulaştırıyoruz. İlk etapta 500 öğrenciye yardımlarımızı ulaştırdık. Ancak Taşnacak Mahallesi’nde öğrenciler konteynerde eğitim görüyor. Bu manzara bizi çok üzdü. Biz bu mahalleye en az 2 derslikli bir okul yaptırmak için çalışma başlatacağız.” (DHA)