Dünya ve Türkiye 14 Şubat Sevgililer Gününü kutladı, ben de ne yazayım dedim. Aylardır, terörün aldığı canları, şehitleri, gözyaşlarını, acılı anneleri, babasız kalan çocukları, acılı aileleri yazdık.

Bu görüntülerden de etkilenerek, ne pahasına olursa olsun, ülkemizde bir barışın, sağlanması en büyük arzumuz.
Ancak, bu barış, kardeşlik ve dostluk tohumları bir türlü atılmadı. Hala, Türkiye adı tam konamayan bir kargaşa, içerisinde boğuşuyor. Yıllardır, birlikte kardeşçe yaşadığımız, Türk’ün Kürt ile karıştığı PKK terörü ile tehdit altında devam ediyor.
BİR ARPA BOYU YOL ALMADI
Yıllardır, PKK terörü vardı şehitlerimiz çok canımızı yaktı, binlerce masum genç yaşamlarını yitirdi. Bu mücadele bir arpa boyu bile yol almadı. Sonuçta olan gençlere ve onların ailelerine oldu. Bu terör savaşında kaybeden hep sağduyulu Türkiye oldu. Kürtçe-Türkçe olsun ağıtlar yakıldı. Bu ağıtlar bugüne yakılıyor. Belki daha da yakılacak.
Ancak 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle, bu mesajım Türkiye Aşkı ve sevgisi üzerine olsun dedim. Sevgililer, aşıklar, birbirlerine aşklarını dile getirdiler, birbirlerine hediye aldılar, umulmadık jestler ile birbirlerini kucakladılar. Sevgilerini, aşklarını pekiştirdiler.
Tabi ki, bunların hepsi, insanlık adına güzel bir tablo oluşturdu. İşte bu atmosferden faydalanarak, Türkiye’nin yıllardır, kanayan yarası, PKK terörüne karşı ne yapılabilir. Toplumsal nasıl bir mesaj verilmeli ki, bu anlamsız, cinayetleri durduralım diye düşündüm.
ASLINDA EN BÜYÜK AŞKIMIZ SEVGİMİZ TÜRKİYE DEĞİL Mİ?
Herkes, hayatında bir kere gerçek aşık olmuştur. İnsanın ilk aşkı için yapmayacağı bir şey yoktur. Yaşadığımız, doğduğumuz, büyüdüğümüz, sonunda toprağa girdiğimiz ülkemiz, Türkiye’miz bizim en büyük aşkımız değil mi?
İşte insanlarımızı, Türkiye aşkı için kardeşlik ve dostluk için en azından düşünmeye davet ediyorum.
Bu anlamsız, gereksiz savaş kimlere ne kazandırdı. Yazık değil mi, bu saçma sapan terörde ölen vatan evlatlarına?
Hepsi daha yaşamlarının baharında gençlerimiz teröre kurban gidiyor. Bu anlamsız, bu saçma sapan dava neyin uğruna.
Buna bir dur diyecek babayiğitler o topraklarda yok mu? Neden susarlar?
Türkiye’nin her zamankinden daha fazla huzura ve sevgiye ihtiyacı olduğu bu günlerde, Türk ile Kürt’ü, YETER ARTIK demeli, hedefi dahi tam olarak ortaya konmayan 40 yıldır süren bu saçma sapan terörü sona erdirmeli.
TÜRKİYE ARTIK AĞLAMAK İSTEMİYOR; YARALARINI SARMALI
Artık Türkiye, ağlamak istemiyor. Yaralarını sarıp, birbirini kucaklamak istiyor. Terörden nasibini alan bölgelerden gelen sokak röportajlarına baktığımda, yerel halk, bu terörden yaka silkmiş, bezmiş artık.
Haydi, Türkiye aşkı için silahlar bir daha atmayacak şekilde susturulsun. Bundan da tüm Türkiye topraklarında yaşayan halklar mutlu olsun diliyorum.
En büyük aşkımız Türkiye’ye bu barış ve kardeşliği çok görmeyelim lütfen.