Kısa süre önce Dünya Şampiyonası’nda hemen ardından da Türkiye Şampiyonası’nda zirvede yer alan Altındağ Belediyesi İşitme Engelliler Güreş Takımı’nın gözü yine yükseklerde… Sessiz şampiyonlar 10 – 17 Ekim 2015 tarihleri arasında Tiflis’te düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için kolları çoktan sıvadı.
Rize’de yaklaşık 20 günlük bir kamp dönemi geçiren Altındağlı güreşçilerin tek hedefi şampiyonluk…
Milli takıma 8 altın çocuk
Kısa süre önce kurulmasına rağmen büyük başarılara imza atan Altındağ’ın sessiz şampiyonları, Ay-Yıldızlı bayrağı bir kez daha göklere çıkarmanın hesaplarını yapıyor. Altındağlı güreşçiler, antrenmanlarını Dünya, Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonu Antrenör İlhan Çıtak ve Milli Takım Antrenörü Mesut Zehir gözetiminde gerçekleştiriyor. Altındağlı güreşçilerin performansı Milli Takım antrenörlerinin de dikkatinden kaçmıyor. Daha önce Milli Takıma 4 sporcu gönderen Altındağ Belediyesi İşitme Engelliler Güreş Takımı, bu seferde 8 sporcu ile hem Türkiye’yi hem de Altındağ’ı temsil edecek.
Acar “Tüm kupalara talibiz.”
Altındağ Belediyespor Kulübü Başkanı Tamer Acar, tüm güreş turnuvalarında zirvenin en güçlü adayı olduklarını vurguladı. Spora verdikleri desteğin devam edeceğini söyleyen Acar, sadece futbolda değil, boksta, güreşte, tekvandoda ve halk oyunlarında da iyi işler yapacaklarının altını çizdi. Tiflis’teki Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi başarıyla temsil edeceklerini belirten Acar “Daha önce düzenlenen Dünya ve Türkiye Şampiyonası’nda gücümüzü gösterdik. Turnuvayı en iyi derecede tamamlayacağımızdan şüphem yok.” dedi.