KONYA TREN GARINDA PERONDA BEKLEYEN YUK VAGONUNUN UZERINE CIKIP SELFIE CEKMEK ISTEYEN 16 YASINDAKI TUNAHAN O., ELEKTRIK AKIMA KAPILMASI SONUCU AGIR YARALANDI. (FOTO:TOLGA YANIK/KONYA,DHA)

Konya’da garında peronda bekleyen yük vagonunun üzerine çıkıp çekmek isteyen 16 yaşındaki Tunahan Ö., akımına kapılarak ağır yaralandı.

Olay, saat 18.00 sıralarında merkez Meram İlçesi Alay Caddesi’nde meydana geldi. Lise öğrencisi Tunahan Ö., bir arkadaşı ile birlikte tren garına giderek selfie çekmek için peronda bekleyen yük vagonunun üzerine çıktı. Vagonun üzerinden geçen yüksek gerilim kablolarına temas eden Tunahan Ö., akıma kapılarak beton zemine düştü. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Tunahan Ö., olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Vücudunun büyük bir bölümünde yanıklar oluşan Tunahan Ö., buradan da Ankara’daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Tunahan Ö.’nün hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Soruşturma başlatan polis, garda bulunan güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...