Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin’de kahrolası terör örgütlerine ve yandaşı Amerika’ya karşı şehitler veriyor.

Şehitlerimiz ve siyasi şov yüreğimiz yanıyor, kanıyor, ağlıyor…

Şehitlerimiz ve siyasi şov  peşinde olan partiler, şehitlerimiz üzerinden siyasi rant peşinde, oylarını arttırmak için yarış içinde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu ana kadar yaptıklarımız daha ısınma turları bile sayılmaz. Büyük hamlelerimizi, ataklarımızı önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğiz” diyor.
“Biz milletimizin talimatını yerine getiriyoruz”

Her türlü olumsuzluğa, alçaklığa, riyakarlığa rağmen bölgeyi adım adım teröristlerden askerimiz, milletimiz, hep beraber temizliyoruz. Bunu Bay Kemal’e rağmen temizliyoruz. Ne diyor beyefendi, ‘Afrin’e gitmeyin, fazla içerilere gitmeyin.’ Senden mi alacağız izni. Bize milletimizin emri var, biz milletimizin talimatını yerine getiriyoruz.

“Afrin, İdlib olayını aynı şekilde çözeceğiz”
Afrin olayını çözeceğiz, İdlib’i çözeceğiz ve mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına, evlerine dönsün istiyoruz. 3.5 milyonu biz burada ilanihaye saklayacak halimiz yok. Onlar da bir an önce kendi topraklarına dönmek istiyorlar.

Bir kısmı burada kalabilir ayrı konu. Ama bu gerçeği görmemiz gerekiyor. Rusya ve İran ile birlikte İdlib’de güvenli bölge adımlarını attık. Son olarak Afrin’e Zeytin Dalı Operasyonu’nun düğmesine bastık.”

Şehitlerimiz ve siyasi şova karşı çıkan Meral Akşener
Şehitlerimiz ve siyasi şova karşı çıkan Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek oy hedeflediği Ege seçmeninin kantarına çıktı. Denizli’de partisinin il başkanlıklarının açılışında konuşan Akşener, insanların devlete olan güveninin yerini korkunun aldığını belirtti.

Akşener, korkunun kaynağının “tek adam” olduğunu vurgulayarak “Bir insan kar lastiğine bile karışır mı?” diye sordu. AKP’nin 16 yıldır devlet yönetme ciddiyetini öğrenemediğini kaydederek, Afrin harekatına yönelik eleştirilerini şöyle sıraladı:

Afrin eleştirileri

“Davul zurnayla harekât yapılmaz. Bu ablanız, 50 kilometreye yaklaşan en uzun kara harekâtının altında imzası olan bir kişidir.

Siz o zamanlar davulla zurnayla Mehmetçikleri afişe ederek ve o günün bir içişleri bakanı olarak övündüğümüzü duydunuz mu?

Çünkü askeri müdahaleler ciddidir. Futbol maçına benzemez. AKP Genel Başkanı muhtarlara konuşuyor, ‘Daha yeni ısınmaya başladık, işin başındayız’ diyor.

Utanın utanın. Futbol maçı oynamıyoruz. Mehmetçiğin sizin düşürdüğünüz çukurdan ülkeyi çıkarmak için canıyla kanıyla mücadele ettiğinin farkında değilsiniz.

‘20-25 şehidimiz var’ dedi. Kardeşim ayıp ayıp, bahsettiğin 5 kişi can. Kiminin kınalı kuzusu, kiminin babası… Şehidi sen rakam olarak görüyorsan, yazıklar olsun sana.”

FACEBOOK YORUMLARI