Ertürk ve Samancı iftarda Anar ailesine konuk oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Gülay Samancı ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, darbe girişimi sırasında sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken şehit olan 9 Kahramankazanlı arasında yer alan Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar’ın ailesine sürpriz bir iftar ziyareti gerçekleştirdi.
Başdanışman Samancı ve Başkan Ertürk, 15 Temmuz’da şehit olan 6 çocuk babası 36 yaşındaki Kahramankazan’ın Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar’ın ailesine iftar vaktinde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ertürk ve Samancı’yı karşılarında gören Anar ailesi duygu dolu anlar yaşadı. Ertürk ve Samancı, şehit muhtarın eşi Nuray ve çocukları Hüseyin, Yurdagül, Elif, Şerife, Naile ve Muhammed’le yakından ilgilenerek hal ve hatırlarını sordu. Ertürk ve Samancı daha sonra hazırlanan iftar sofrasında Anar ailesiyle birlikte hep birlikte iftar yaptı. Ziyarette Başkan Ertürk’e, eşi Meral Ertürk ve çocukları ile AK Parti Kahramankazan İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Özden de eşlik etti.
Onlar bize emanet
Başkan Ertürk, Kahramankazan’da 15 Temmuz gecesi 9 şehit, 92 gazi verdiklerini anımsatarak, “Şehitlerimizin geride kalanları ve gazilerimizin sürekli olarak yanlarındayız. Onlar artık bizlerin de ailesi.